Dūris pretenduoja tapti istoriniu, jei tik paaiškės, kad Oksfordo universiteto mokslininkų sukurta vakcina nuo koronaviruso yra veiksminga. Jungtinėje Karalystėje eksperimentinė vakcina jau suleista dviem sveikiems, jauniems savanoriams ir tik vėliau bus svarstoma ją išbandyti su kitais žmonėmis.
„Aš pati esu mokslininkė ir noriu prisidėti prie pažangos“, – sako savanorė Elisa Granato.
„Manau, tokioje situacijoje negali atmesti rizikos tikimybės, tačiau suprantu, kad turiu pasitikėti šiuo eksperimentu“, – pasakoja savanoris Edward O’Neill.
Klinikiniai koronaviruso vakcinos bandymai vyksta ir Vokietijoje, o eksperimentinės vakcinos žmonėms suleistos Kinijoje bei Amerikoje. Iš viso pasaulyje bandymai vyksta maždaug su 100 vakcinų. Visgi britų mokslininkai tikisi savo vakciną nuo COVID-19 paruošti iki rugsėjo, o jos gamybą pradėti dar nesulaukus galutinių rezultatų. Esą taip vakcina žmonėms būtų prieinama vos tik patvirtinus, kad ji veiksminga.
„Žinoma, mes turime ją išbandyti, ir, žinoma, mes turime gauti duomenis iš žmonių. Bet aš asmeniškai labai tikiu šia vakcina, nes ji sukurta pagal technologiją, kurią mes naudojome ir anksčiau“, – teigia profesorė Sarah Gilbert.
Po keturias valandas užtrukusių įnirtingų diskusijų politikai pagaliau sutarė Bendrijos ekonomikos gelbėjimo fondą susieti su naujuoju, septynerių metų Europos Sąjungos biudžetu. Tiesa, lyderiai kol kas neapsisprendė, kiek pinigų skirti ekonomikos gaivinimui. O prognozuojamas precedento neturintis, net 15-os procentų smukimas. Apsispręsti jie turėtų iki gegužės 6 d. Lyderiai siūlo į fondą įlieti nuo 700 milijardų iki net 1,5 trilijono eurų. Nuo koronaviruso labiausiai nukentėjusios Ispanija ir Italija nori ir didesnio fondo, ir galimybės skolintis kartu, bet turtingosios narės su Vokietija priešakyje tam priešinasi. Tad didysis mūšis dar ateityje.
„Aš manau, kad einame labai teisinga linkme, randame tuos finansinius instrumentus, kurių pagalba Europa galėtų grįžti prie normalaus raidos kelio. Pagrindinis tikslas išeiti iš šitos krizės Europai, o ne tik Europai, bet ir Lietuvai, yra tas, kad regioniniai skirtumai, atskirų valstybių skirtumai būtų mažesni negu prieš krizę“, – kalbėjo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Iš viso pasaulyje nustatyti jau beveik 3 milijonai COVID-19 atvejų, beveik 200-ai tūkstančių žmonių neišgyveno. Tačiau yra ir gerų žinių. Bendras pasveikusiųjų skaičius jau daugiau nei 755 tūkstančiai.
Na, o už Atlanto prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad jo valdomoje šalyje, kur nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius artėja prie milijono, o aukų skaičius perkopė 50 tūkstančių, blogiausia esą jau praeityje.
„23-ijose valstijose per piko savaitę naujų atvejų sumažėjo. 46-ios valstijos pranešė, kad sumažėjo pacientų, kuriems pasireiškė į koronavirusą panašūs simptomai. Tai didelis skaičius. Tačiau, kad Amerikos atsigavimas įgautų pagreitį, kiekvienas pilietis privalo išlikti budrus“, – sako JAV prezidentas Donald Trump.
Legendinė britų roko grupė „Rolling Stones“ nudžiugino savo gerbėjus nauju, su pasauline pandemija susijusiu kūriniu „Gyvenimas vaiduoklių mieste“.
Vaizdo įraše užfiksuotos karantino metu tuščios Londono, Los Andželo ir kitų didmiesčių gatvės. Grupės atstovai teigia, kad dainą įrašinėti pradėjo, kai pasaulyje pradėjo sklisti pirmos žinios apie pandemiją. Ir nors kūrinys turėjo pasirodyti vėliau, grupė nusprendė ją išleisti anksčiau.