Pasiskiepiję žmonės gauna sertifikatą, pramintą „Žaliuoju leidimu“. Jis suteikiamas QR kodo forma. Jei žmogus neturi išmaniojo telefono, leidimas yra atspausdinamas.
Vis tik šiuo sprendimu patenkinti ne visi – kai kurie piktinasi, kad „Žaliojo leidimo“ privilegijos kelia teisinius ir moralinius klausimus.
„Tai yra beprotystė. Atrodo, kad mus valdžia sankcionuoja“, – sako Izraelio gyventojas.
Potencialas problemas mato ir kiti.
„Manau, kad tai iššauks ne vieną ieškinį: darbuotojų ar žmonių, kurie taip pat nori apsilankyti koncerte. Juk jie jausis diskriminuojami. Turime nepamiršti, kad ligai ir toliau plintant, kyla vis daugiau pažeidimų. Sutrikdoma žmonių judėjimo laisvė, darbingumas“, – teigia konstitucinės teisės ekspertas Aeyal Gross.
Jeigu verslai pažeistų taisykles ir numatytus ribojimus, gresia baudos. O gyventojams, jeigu jie sugalvotų padirbti „Žaliąjį leidimą“, Izraelio Vyriausybė žada įkalinimą.
Maždaug pusė šalies gyventojų gavo bent vieną vakcinos dozę. Tačiau vakcinacijos entuziazmas pastarosiomis savaitėmis slopsta – vis daugiau izraeliečių jaudinasi dėl šalutinio skiepo poveikio.
Izraelio valdžia skelbia, kad artimiausiu metu nepasiskiepijusiems žmonėms taip pat bus leidžiama lankytis viešose vietose. Vis dėlto jiems teks pateikti neigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą.