Ankstų rytą Šiaulių Salduvės mokyklos mokiniai skuba į Lengvosios atletikos maniežą. Čia jiems vyks Kūno kultūros pamoka. Trečiąją kūno kultūros pamoką visose mokyklose numato įstatymas, tačiau dažniausiai jis apeinamas, vaikams paliekant asmeninę pasirinkimo laisvę.
Daugelyje šalies mokyklų sporto salės ne pačios moderniausios ir ne itin erdvios, jose ir taip vos įsitenka po dvi, kartais net tris klases, ribotas ir techninių priemonių pasirinkimas. O tuo metu profesionalia įranga aprūpintos sportininkams skirtos bazės rytais stovi praktiškai tuščios. Tad nusprendus vieną iš pamokų perkelti į lengvosios atletikos maniežą, išaugo ir vaikų, ir mokytojų motyvacija.
„Vaikai labai noriai važiuoja į pamoką manieže, nėra nei vėluojančių, nei nenorinčių sportuoti. Ir mokytojų motyvacija taip pat pakilusi, mokytojai noriai organizuoja šitas pamokas, nes čia yra labai daug įvairiausių galimybių“, – sako Salduvės progimnazijos direktorė Natalija Kaunickienė.
Vaikams tai būdas išbandyti naujas rungtis, kurių mokykloje nėra galimybės organizuoti:
„Čia yra daugiau sporto veiklos, galime daugiau užsiimti su kamuoliukais, daugiau yra visokių kūgių šokti, pavyzdžiui, į tolį, žaisti krepšinį ir daugiau vietos yra.“
„Man patinka šokinėti į tolį.“
„Man patinka žaisti rankinį ir su kamuoliukais pratimus daryti.“
„Šokame į tolį, šokame per tas kliūtis dar.“
Vienu metu manieže sportuoja apie 70 vaikų, o per dvi dienas manieže apsilanko netoli 300 moksleivių. Mokytoja sako, kad šis projektas pasiteisino ir norėtų, kad jis ir toliau tęstųsi.
„100 proc. pasiteisino, nes matau vaikų akyse džiaugsmą, norą, niekada nevėluojame. Pradžioje buvo tokių nuogąstavimų, kad mums galbūt nepavyks, kad vaikai galbūt vėluos, nespėsime, bet iš tikrųjų džiaugėmės ir prašome netgi daugiau pamokėlių tokių“, – džiaugiasi pradinių klasių mokytoja Jolanta Jankauskienė.
Į šį projektą Šiauliuose planuojama pritraukti daugiau mokyklų ir daugiau sporto bazių.
„Rytais sporto bazės yra labai laisvos ir manytume, kad jas reikėtų dar labiau išnaudoti fizinio aktyvumo pamokoms“, – pasakoja Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.
Šis projektas pusmečiui kainuoja 2300 eurų, pinigai skirti iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Jais padengiama transportas ir patalpų nuoma. Tačiau tenka įveikti kylančius iššūkius.
„Ir pačiai mokyklai, įstaigai nėra taip paprasta, kad paralelios kelios klasės galėtų išvykti į maniežą kartu sportuoti. Šita aplinka iš tiesų ugdo ir tai yra tiesiog įrodyta. Ir tai nėra brangu“, – kalbėjo Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė.
Sveikatos skyrius iškart po Naujųjų planuoja skelbti naują sveikatinimo projektų konkursą, kuriame tikimasi sulaukti daugiau dalyvių. O vaikai galės išbandyti daugiau sporto bazių.