Jis visiškai išteisintas dėl šmeižimo ir viešosios tvarkos pažeidimo. Saulius Skvernelis tokį nuosprendį žada skųsti ir sako, kad jam dabar belieka prie teisėjos namų ant gatvės parašyti, ką jis galvoja apie tokį teismo sprendimą. Pasak buvusio premjero, toks nuosprendis leidžia žmonėms reikšti savo nuomonę apie politikus rašant epitetus ant pastatų sienų ar gatvių ir už tai likti nenubaustiems.
Teismas nusprendė, kad G. Vaitkevičius nesiekė parodyti nepagarbos aplinkai, nesutrikdė eismo ar nesukėlė išgąsčio gyventojams, o jo žodžiai „Skvernelis“ ir „vagies namas“ nors ir nėra pagarbūs, bet buvo skirti išreikšti politinei kritikai.
G.Vaitkevičius sako, kad dėl savo veiklos jis galėjo gauti administracinį prasižengimą, bet neturėjo būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, tad kritiką žeria policijai ir prokurorui, kuris iš vis turėjo nutraukti ikiteisminį tyrimą. Vyras antrina, kad baudžiamasis procesas buvo pradėtas ir Sauliui Skverneliui pasinaudojus savo ankstesniais ryšiais.
„Aš tiesą sakant tokio sprendimo ir tikėjausi, ir teismo sprendimas yra teisingas, ir ačiū teisėjai, teismui. Stiprus sprendimas ir stipri teisėja. Aš suprantu, jai nelengva“, – sako G. Vaitkevičius.
Nuotoliniu būdu teismo posėdyje dalyvavęs Saulius Skvernelis su tokiu teismo sprendimu nesutinka ir mano, kad tokiu būdu yra įteisinami savo nuomonės rašinėjimai ant pastatų ar gatvių.
„Dabar belieka tik tai man paimti ir parašyti, ką aš galvoju apie teismo sprendimą ir gi kur nors, pavyzdžiui, prie teisėjos namų ant gatvės“, – sako S. Skvernelis.
Advokatas Edmundas Budvytis sako, kad šioje situacijoje prokuroras savo darbą atliko neprofesionaliai nepateikdamas Gediminui Vaitkevičiui ieškinio dėl žalos atlyginimo suniokojus asfaltą. Pasak specialisto, dėmesys buvo labiau kreipiamas į asmens nuomonės išreiškimą viešo asmens atžvilgiu, o ne į viešąjį interesą apgadinus valstybinį turtą. Tačiau kitiems, norintiems tokia vandalizmo forma išreikšti savo nuomonę apie politikus, to daryti nepataria.
„Aš tikrai susimąstyčiau, net jeigu aš norėčiau ateiti ir užrašyti, kad vienas ar kitas politikas yra puikus politikas. Aš net gi žodžio šaunuolis nerašyčiau, nes tai vis tiek yra valstybinio turto suniokojimas“, – sako E. Budvytis.
Tačiau Gediminas Vaitkevičius teismo nuosprendžiu džiaugiasi: „Aš nesigailiu ir daryčiau dar kartą, jeigu būtų toks reikalas.“
O ir kaltinimų Skverneliui dėl esą neteisėtai išasfaltuoto keliuko neatsiima. Į teismą vyras atsineša lapą su užrašu Sauliaus Skvernelio CV, kuriame, pasak vyro, vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ir jo surinkti faktai, ką Skvernelis nuveikė dėl Upės gatvės asfalto būdamas ministru pirmininku. Vaitkevičius sako, kad prokurorams reikia tirti Skvernelio, o ne jo elgesį.
„Aš tikrai nesitraukiu nuo savo nuomonės, kad jis darė įtaką ir būtent ta įtaka asfaltuoti Upės gatvę ir buvo lemiama, kad ji buvo pradėta asfaltuoti jam einant ministro pirmininko pareigas“, – teigia G. Vaitkevičius.
„Jis toliau savo tą propagandą ar liniją viešai kalba. Tai žmogus absoliučiai, kuris nesuvokia, ką jis padarė ir jis net nesigaili dėl to, ką padarė“, – sako S. Skvernelis.
Dėl užrašų su žodžiais Skvernelis ir vagies namas ant Upės gatvės asfalto vedančiais link Skvernelio namų, Vaitkevičius buvo ne tik išteisintas, teisėja jam neskyrė ir kompensuoti nuostolius nors 50 eurų Grindai kainavo asfalto valymo darbai. Saulius Skvernelis tokį teismo sprendimą žada skųsti Vilniaus apygardos teismui.