Jau 10 dienų La Palmos saloje viską savo kelyje pleškinanti lavos upė, galiausiai pasiekė vandenyną. Savo laivais vieną vietą apsupę Ispanijos pareigūnai filmuoja iš vandens kylančius tirštus garų debesis.
Vaizdas gal ir gražus, tačiau gali būti mirtinai pavojingas. Vulkanologai įspėja, kad 1000 laipsnių lavai susidūrus su maždaug 20-ties laipsnių Atlanto vandenyno bangomis išsiskiria didžiulis kiekis nuodingų dujų ir gali kilti galingas sprogimas.
Vėjas pavojingus garus kol kas pučia toliau nuo aplinkinių kaimų, tačiau jų gyventojams liepta užverti langus ir likti namuose. Prie lavos ir vandenyno susidūrimo vietos griežtai draudžiama priartėti ir iš vandenyno. Policiją vietą nuo smalsuolių saugo dviejų jūrmylių spinduliu.
Kumbre Viechos ugnikalnis ir toliau nepaliaujamai spjaudosi lava. Šešių metrų aukščio išsilydžiusių uolienų siena jau supleškino daugiau nei pusseptinto šimto pastatų, bananų plantaciją, bažnyčią ir per 20 kilometrų kelių. Kanarų salos skaičiuoja, kad nuostoliai perkops 400 milijonų eurų. Valdžia kol kas patvirtino pirmąjį 10 milijonų pagalbos paketą gyventojams.
„Šie pinigai skirti padėti išnuomoti ir įsigyti naujus namus, tiems, kam to labiausiai reikia. Taip pat padengti jų būtiniausius poreikius“, – sako Ispanijos vyriausybės atstovė Isabel Rodriguez.
Dėl vulkaninių dulkių debesies, nuolat stringa ir salos oro uosto darbas, tačiau nei baimė įstrigti, nei nuodingos dujos, kai kurių saloje esančių turistų ir vietinių, regis, nė kiek negąsdina.
„Man visai nebaisu. Paplūdimys atpalaiduoja, suprantate? Jis tikrai atpalaiduoja“, – teigia paplūdimio lankytoja Maria Lourdes.
Prognozuojant, kad ugnikalnis gali veržtis dar ištisas savaites ir net mėnesius, Ispanijos valdžia salą paskelbė katastrofos zona.