Ispanijos pareigūnai nelegalaus vakarėlio dalyvių randa net po lovos čiužiniu. Regis, čia slėpynes pažaisti nusprendė ir dar vienas koronaviruso suvaržymų paisyti nenorintis pasilinksminimo dalyvis.
Dar du karantino taisyklių laužytojai jiems gręsiančios baudos nesėkmingai išvengti bando rūbų spintoje. Juos pareigūnai irgi palydi prie virtuvėje nejaukiai sėdinčios didžiulės linksmybių dalyvių grupės. Kai kuriuos jų policininkai traukė traukė net iš indaujos.
Madride atlikta krata, tik viena iš 227, kurias šį savaitgalį atliko vietos pareigūnai. Sutramdyti koronaviruso suvaržymų ir karantino taisyklių nepaisančius jaunuolius Ispanijos policininkai bando jau ne pirmą savaitgalį. Nors naujų susirgimo atvejų palengva mažėja, savaitės vidurkis čia vis dar per 13 000 naujų atvejų.
O Izraelyje gyvenimas palengva grįžta į savo vėžes. Praėjus lygiai metams nuo tada, kai šalyje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, beveik pusė šalies gyventojų jau paskiepyti. Siekiant kuo greičiau pilnai įsukti šalies ekonomiką, duris čia pagaliau atvėrė parduotuvės ir prekybos centrai.
„Pats metas. Namuose praleidome daug laiko ir tai nebuvo lengva, turėjome padaryti daug tad džiaugiuosi, kad galime išeiti iš namų ir grįžti prie reikalų“, – sako teraupiautė Bat El Zmora.
Tiesa, šalis atsiveria ne visiems 9 milijonams šalies gyventojų. Sporto klubai, baseinai, viešbučiai ir teatrai prieinami tik tiems kurie turi specialų žaliąjį leidimą, kuris įrodo, kad žmogus paskiepytas nuo koronaviruso, arba juo sėkmingai prasirgo ir turi antikūnius. Vadinamajį „Žaliajį leidimą“ žmonės atsparūs virusui gauna į savo išmanųjį telefoną arba gali atsispausdinti ant lapo.
„Tai taip lengva, smagu ir gražu. Gyvenimas sugrįžta, ką dar galima pridurti?“ – klausia nekilnojamojo turto agentas Danielis Alkokinas.
Jau netrukus „Žaliajį leidimą“ turintys šalies gyventojai galės džiaugtis ir duris atversiančiais barais ir restoranais. Tiesa, patenkinti ne visi. Nors pradinukams ir dviejų paskutiniųjų klasių moksleiviams, kurių apylinkėse virusas suvaldytas, į klases ir leista sugrįžti, daugelis vis dar mokosi iš namų.
„Jie mus pamiršo, mes namuose jau metus, niekaip negaliu suprasti, kad jiems labiau rūpi prekybos centrai, o ne vaikų švietimas“, – pasakoja 14-kos metų moksleivė Maayan Mor.
Nepaisant palengva laisvinamų suvaržymų, Izraelyje žmonės vis dar turi laikytis saugaus dviejų metrų atstumo ir nešioti kaukes. Draudžiami šokiai ir pokyliai, o religinėse šventovėse gali būti perpus mažiau lankytojų nei įprasta.