Kunkuliuojančios skystos lavos temperatūra gali siekti ir 1000°C, ir 1200°C. Tai, kas pastarosiomis dienomis vyksta pietvakarių Islandijoje, už 32 km nuo sostinės – tik įrodo, kad žmones traukia ekstremalūs potyriai. Praėjusią savaitę vėl pabudęs Fagradalsfjallo ugnikalnis traukte traukia turistus iš įvairių šalių.
„Lyg sutapimas, atvykome čia dieną, kai jis išsiveržė. Išsilaipinome oro uoste ir kažkas iš darbuotojų klausia: ar jūs čia dėl ugnikalnio? Atsakėme: ne, negirdėjome apie ugnikalnį“, – kalba turistai iš Kanados Aidan ir Jessie.
Bet sužinoję apie galimybę savo akimis pamatyti ir užuosti kunkuliuojančią magmą – neatsispyrė pagundai. Kaip ir kiti keliautojai. Žmonės naudojasi proga, mat Islandijos meteorologai dar prieš kelias dienas paskelbė, kad vėjo kryptis ir orai artimiausiu metu bus tinkami stebėti ugnikalnį.
„Gamta priverčia nusižeminti. Labai jaudina, tai vienintelė proga gyvenime“, – sako turistai iš Vokietijos Maureen ir Behrend.
Fagradalsfjallo ugnikalnis pabudo beveik prieš savaitę. Iki ugnikalnio ir atgal keliautojams tenka žygiuoti apie penkias valandas. Islandijos tarnybos primena, kad tai nėra paprastas pasivaikščiojimas gamtoje. O žygyje prie lavos upių ir nuodingų garų tenka kirsti ir sukietėjusią lavos plutą, po kuria vis dar karšta magma.
„Norėjome kitokio pikniko. – Leidomės į žygį ir atsidūrėme čia. – Iškylaujame prie ugnikalnio“, – pasakoja turistės iš Estijos Kristi ir Ene.
Keliems turistams kelionė prie šio ugnikalnio baigėsi liūdnai, jie žygio metu susižeidė, vienam lūžo kulkšnis. Islandijoje, įsikūrusioje ant dviejų tektoninių plokščių – yra daugiau nei 30 aktyvių ugnikalnių.