• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 28-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

„Tėvai paprastai“ studijos tėtis Simonas sveikinasi jau 28-ąjį kartą. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

REKLAMA

Šįkart mus pasivijo tema, dėl kurios aktualumo negalima sudvejoti. Tema, kuri aktuali kiekvienai du ar daugiau vaikų auginančiai šeimai: kaip auginti du vaikus ir kaip rasti aukso viduriuką juos auklėjant?

Kalbamės su dietiste, nuomonės formuotoja, verslininke, mamyte Indre Trusove ir psichologe, knygų autore Egle Lukinaite-Vaičiurgiene, kuri visai neseniai parašė knygą „Dviejų vaikų mama“. Jeigu rašome knygas, vadinasi, turime apie ką kalbėti, tiesa?

Pavydo scenų pavyks išvengti, vaiką „papirkus“ dovanomis?

Kaip „teisingai“ reikėtų elgtis, kad vyresnysis brolis ar sesė nepavydėtų į šeimą atėjusiam mažajam? Ko tik mums netekę girdėti ar daryti: pavydo pavyks išvengti, jei tarp vaikų bus mažas amžiaus skirtumas, reikia vežti dovanėles iš ligoninės, kurias neva siunčia naujasis šeimos narys...

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Indrės Trusovės šeimoje dovanų pirkimas dukrai, pasitinkant brolį iš ligoninės, nepasiteisino. Tėvai buvo girdėję, kad būtina nupirkti dovaną vyresniam vaikui, tačiau, prisimena mama, dukra į tai atsakė taip, kad jos žodžių nepavyks pamiršti visą gyvenimą: „Tu rimtai? Man kažkokius čia daiktus neši, kai aš gavau brolį?“

REKLAMA

Svarbiausia – įtraukti pirmagimį į visa tai, kas vyksta

Psichologė Eglė Lukinaitė-Vaičiurgienė sako, kad jau nuo nėštumo pradžios reikėtų įtraukti vaiką į tai, kas vyksta šeimoje: „Jeigu galima, eiti kartu į echoskopus, pasakoti apie tai, kaip vaikas pilve auga, skaityti literatūrą apie tai, žiūrėti filmus apie tai, pasakoti apie gimdymą, kaip gimsta vaikas, kaip jis atsiranda fiziškai, galima net žiūrėti estetiškus gimdymo vaizdo įrašus.“

REKLAMA
REKLAMA

Anot specialistės, vaiką reikia kuo labiau įtraukti į procesą, nes kuo jis labiau dalyvauja, tuo labiau jaučiasi esąs visko dalimi. Nereikėtų jam leisti jaustis taip, lyg „ištiko dalykas“. Taigi pirma, apie ką turėtų galvoti tėvai, laukdamiesi antro vaiko, – pirmojo emocinę gerovę, vadinasi, nėštumo metu įtraukti kuo labiau vyresnę atžalą ir pasakoti apie realybę, nes vaikui tai „nelabai geras dalykas, jam pasikeičia visas pasaulis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau apie tai – vaizdo iškarpoje, kurią rasite straipsnio pradžioje.

Tinklalaidę „Tėvai paprastai“ žiūrėkite čia:

Taip pat tinklalaidę galite žiūrėti ir „Tėvų darželio“ YouTube kanale:

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:26 – sunkiau su vienu ar dviem vaikais?

07:07 – iššūkiai, turint kelis vaikus

11:22 – ką daryti, kai vaikai visiškai skirtingi

15:00 – visuomenės spaudimas turėti vaikų

19:30 – lūkesčiai vaikams

26:19 – nerimas dėl vaikų ir kodėl jie pykstasi

34:38 – kaip paruošti vaiką kito vaiko atėjimui

43:07 – kaip apsispręsti dėl vaikų

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. Laidą antradieniais 19 val. rasite ir naujienų portale tv3.lt bei 10 val. šeštadieniais TV3 televizijos „YouTube“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų