Pasaulio lietuvių centro, įkurto Čikagos priemiestyje, prezidentas Linas Gylys dažnai iš Jungtinių Valstijų parskrenda į Tėvynę. Per šią viešnagę su giminaitėmis pirmą kartą nusprendė aplankyti Merkinės piramidę Varėnos rajone, Česukų kaime.
„Tokį dvasinį atsigaivinimą. Tai nėra religinis dalykas, tai yra dvasinis. Rimta vieta ir sunku išaiškinti man. Dabar reikės grįžti namo ir pagalvoti, ką aš jaučiau“, – sako Linas.
Į Varėnos rajono savivaldybės lankomų vietų sąrašą įtrauktas objektas per pastaruosius metus sulaukia itin daug lankytojų, sako įkūrėjas Povilas Žėkas. Anot jo, žmonės ieško ir įvairių atsakymų. Neseniai nerimavo dėl koronaviruso, dabar – dėl karo.
„Koronos laikais laikais klausė, kada šitas sunkmetis baigsis. Dabar klausia jau šiek tiek kitų klausimų: ar bus karas. Ir kaip mums elgtis – bėgti, pasilikti“, – pasakoja P. Žėkas.
Anot vyro, atsakymą jis turi: Lietuvoje artimiausiu metu bus saugu, tad bėgti niekur nereikia. Informacijos šaltinis, pasak Povilo, vieniems įtikimas, kitiems – kelia šypseną. Tačiau prie visokių kalbų esą įpratęs, net prie patyčių.
Šiam objektui rugsėjį – 20 metų. Jubiliejaus iškilmės numatomos paskutinį rugsėjo sekmadienį.
„Na, ir gauna tą patį atsaką, kurį aš šių visų neramumų pradžioje gavau iš angelų pasaulio, taip, kaip jį priimu ir suprantu ir iki šiol dalinuosi. Taigi, bėgti niekam nepatariau, keisti kažką iš esmės – taip pat. Tiesiog atlikti savo misiją čia ir dabar bei kitiems padėti“, – kalba P. Žėkas.
Kiek žmonių aplanko Merkinės piramidę per metus ar per mėnesį – tikslios apskaitos nėra. Apsilankymas nemokamas, statistika nevedama. Visas kompleksas, anot jo įkūrėjo, išlaikomas rėmėjų ir pavienių aukų.
„Tiesiog ramiai pabūti. Tikrai kažkokia ramybės oazė. O ypač viduje tai taip“, – tikina Arūnas iš Pabradės.
„Ta vieta man duoda stiprybės ir aš tą jaučiau, kai įėjau į vidų ir pasėdėjau 10–15 minučių. Ir tikrai jaučiau jaučiau tą jėgą“, – kalba Aušra iš JAV.
„Tokį dvasinį pakylėjimą… Man apsakyti sunku. Iki graudulio sujaudino. Labai sujaudinta“, – sako Daiva iš Vilniaus.
Anot Povilo Žėko, jam yra žinomas ne vienas atvejis, kai žmonės, apsilankę ten, esą pajuto teigiamų sveikatos pokyčių. Tik neva nedrįsdavo garsiai apie tai kalbėti, kad nebūtų pašiepti.
„Liudydavo apie sveikatos pokyčius ir nedrįsdavo apie tai netgi prisipažinti, kad lankėsi, netgi savo artimiesiems, bičiuliams, jau nekalbant apie bendradarbius. Dabar jau ta vieta daugiau mažiau visuotinė, visuomeninė. Žmonės atvirai lankosi, medituoja“, – sako P. Žėkas.
Povilas Žėkas sako, kad piramidės ir kitų statinių atsiradimą ne jis pats sugalvojo: esą būdamas septynerių Merkinės bažnyčioje išgirdo balsą.
„Paskui šią vietą paženklino naktį ypatingas ženklas. Aš jį vadinu apsireiškimu. Kadangi tai buvo reginys man ir mano šeimos nariams. Taigi, ši vieta tapo ypatinga dar 1990-aisiais man ir mano šeimai“, – pasakoja P. Žėkas.
Vėliau esą sekė nurodymai iš aukščiau, ką ir kur daryti. Taip senelių žemėje iš pradžių atsirado piramidė, vėliau – stiklo kupolas ir visi kiti statiniai. Prieš daugiau nei dešimt metų kupolą nurodyta nugriauti. Statinys pripažintas nelegaliu. Po kelerių metų bylinėjimo teismuose, stiklinio pastato statyba buvo įteisinta.