• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis paskelbė apie nebetiekiamus ginklus Ukrainai. Tokio sprendimo priežastis ir padarinius laidoje „Dienos komentaras“ aptarė Rytų Europos studijų centro analitikas Adamas Roževičius.

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis paskelbė apie nebetiekiamus ginklus Ukrainai. Tokio sprendimo priežastis ir padarinius laidoje „Dienos komentaras“ aptarė Rytų Europos studijų centro analitikas Adamas Roževičius.

REKLAMA

Ar V. Zelenskio Lenkijai išsakyta kritika Jungtinėse Tautose taip supykdė valdančiuosius, kad jie priėmė tokį sprendimą?

Lenkijoje artėja rinkimai. Atrodo, kad bus sudėtingi rinkimai valdančiajai koalicijai. Čia galima išskirti keletą aspektų, vienas jų – grūdų klausimas. Kalbant apie santykius tarp Ukrainos ir Lenkijos, grūdų klausimas ilgą laiką yra problematiškas.

Matėme, kaip ukrainiečių pusė pasisakė šiuo klausimu ir M. Morawieckio pasisakymas dėl ginklų tiekimo, greičiausiai yra reakcija. Lenkija dėl grūdų vykdo paprastą logiką – jie supranta, kad rinkimai yra sudėtingi ir jei jiems pavyks laimėti, laimėjimas nebus triuškinantis. Valdantieji kovoja dėl kiekvieno balso.

REKLAMA
REKLAMA

Ar neperlenkė lazdos patys ukrainiečiai, užsipuldami savo artimiausius sąjungininkus?

Be abejonės, konfliktas tarp Ukrainos ir Lenkijos yra labai palankus Rusijai. Matėme, kad jų propaganda nuo pirmųjų minučių, kai nuskambėjo pranešimai iš Lenkijos ir Ukrainos pusių, transliuoja šią žinią.

REKLAMA

Žinome, kad ir ukrainiečių komunikacija būna gana stipri ir, turint omeny, koks jautrumas dabar yra Lenkijoje, lenkai negalėjo to praleisti ir sureagavo taip, kaip sureagavo.

Ar tai, ką pasakė V. Zelenskis, buvo klaida?

Manau, kad iš Lenkijos pusės vykdoma tokia agresyvi politika grūdų atžvilgiu, nes kiekviena valstybė gina savo interesus. Lenkija teisėtai saugo savo ūkininkų interesus, grūdų kaina buvo labai pakritusi, kai buvo leidžiamas ukrainietiškų grūdų tranzitas. Todėl nenuostabu, kad klausimas virto gana aštriu diplomatiniu konfliktu.

REKLAMA
REKLAMA

Ar šie metai netapo Ukrainos nesėkmės metais?

Jei kalbame apie Ukrainos būklę, tai yra labai didelis laimėjimas, kad ji atlaikė žiemą. Šio vasaros kontrpuolimo reziumė būtų toks, kad laukiamas labai ilgas karas. Nei Ukraina, nei Rusija šiuo metu negali pasistūmėti ir įgauti tokios iniciatyvos, kad priverstų kitą pusę pasiduoti. Mums – Europiečiams, Vakarams – reikia ruoštis, kad tai bus ilgas karas. Verta prisiminti, kad Ukraina saugo ne tik savo nepriklausomybę, bet ir visos Europos ir Vakarų pasaulio saugumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manote, karas gali baigtis status quo ir po 2–3 metų matysime panašią poziciją frontuose kaip dabar?

Taip, yra labai didelė rizika ir matome, kaip ukrainiečių diplomatai ir mūsų regiono valstybių diplomatai siekia, kad šis karas netaptų įšaldytu konfliktu. Nes tai būtų efektyvus V. Putino laimėjimas – jam nepavykus užgrobti visos Ukrainos politiškai ir sugriuvus jo pirminiam planui, toks status quo, koks yra šiuo metu, kada jie kontroliuoja visą Pietų Ukrainą, jam būtų labai tinkamas.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Prie ko čia rinkimai? Lenkams atsibodo tie, atsiprašant, nedėkingi šantažistai šykantys ant galvos.
Labai teisingas sprendimas galėtu visos šalys taip pasielgti nebebūtų karo ir bereikalingų mirčiu o kad Rusija užpuls NATO šalis tai kvailių paistalai
lenkai jaučia, kad ištikus nelaimei, ukrainiečiai nepadės, veidmainiška slavų tauta, kenčianti rusijos tironiją, bet matyt nusipelnė, nieko be priežasties nevyksta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų