Keliasdešimties specialiais marškinėliais pasipuošusių žygeivių kolona su dviračiais suka tiesiai į Panevėžio ligoninės kiemą. Kur jų su vandeniu ir užkandžiais laukė būrys medikų ir slaugytojų.
Dviratininkų tikslas aplankyti šalies ligonines ir padėkoti visiems už suvaldytą pandemiją.
Panevėžys šiems žygio dalyviams jau 6-toji stotelė ir 10-ta kelionės diena. Tiesa, būtent virusas ir karantinas šiemet pakoregavo žygeivių planus keisti maršrutą vietoj kelionės aplink Baltijos jūrą.
„Mes esam keliautojų klubas ir praėjusiais metais pradėjom keliauti aplink Baltijos jūrą, bet deja negalėjom įvykdyti savo žygio šiais metais“, – sakė keliautojas Vaidas Greičiūnas.
„Antras etapas turėjo būti apvažiuoti Baltiją ir sutrukdė pandemija ir tada gimė idėja, kad medikai daro didelį darbą o dviračiai mūsų draugai“, – pasakojo keliautojas Tadas Diržininkas.
„Visi kilometrai yra čia, jei reikia numinti 100 km mes nesukam galvos bet stengiamės po 70 km, kad būtų ir naudinga ir prasminga“, – teigė keliautojų klubo vadovas Rolandas Lubys.
Pagrindinė misija padėkoti medikams. Taip Lietuvos karių asociacijos keliautojai taria ačiū medikams už nelengvą jų darbą sudėtingu metu. O žygis per Lietuvą įkvėpė ir juos pačius nepasiduoti. Kas ryžosi dviračiu keliauti pirmąkart, kas gavo neįkainojamos patirties.
„Mėgstu iššūkius tai įsirašysiu į savo sąrašą 1000 km, laukiu finišo, iš tikro“, – kalbėjo keliautojas Dovydas Šaltanovas.
„Čia sutikau labai daug ir įvairių žmonių kuo labai džiaugiuosi to nesitikėjau tas žygis ir išmoksti labai daug ko ir patiri. Ir aplankai įvairias vietas. Kai gydytojai linki sveikatos yra labai labai gražu“, – sako keliautoja Diana Gavliauskaitė.
„Bendra nuotaikia labai džiugi ir medikai nustebę, kad mes taip darom kodėl mes dovanojam kodėl mes ačiū sakom to niekas kaip ir nenori daryti. Ne reikia dėkoti žmonėms. Ir aišku reikia ruoštis antrai bangai“, – pasakoja R. Lubys.
Kad kova su koronavirusu buvo nelengva drąsiai teigia ir medikai. Juk teko kovoti ne tik su nežinoma liga, neskaičiuoti viršvalandžių, bet ir raminti savo šeimas ir išsigandusius artimuosius.
„Tas skafandrų nešiojimas, kombinezonų nešiojimas, bet sunkiausia buvo grįžti į šeimas, nes jie buvo įsibaiminę, kad galim parnešti virusą, bet, manau, ir šeima palaikė visus medikus. Ir patys palaikėm vieni kitus“, – teigia reanimacijos vyriausioji sesuo Daiva Bartkienė.
„Didžiausią įspūdį paliko žmonių noras padėti. Praktiškai mes viską priimdavom, atsidėkodavom, ar tai buvo žmonės, ar organizacijos, ar tai buvo verslas, mes tas pagalbas priėmėm“, – kalbėjo Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.
Na, o žygeiviai kelionę aplink Baltijos jūrą būtinai tęs, tik jau kitąmet. Dviratininkų kelionė baigsis ten kur ir prasidėjo liepos 6-tają – Vilniuje. Tuomet žygeiviai bus įveikę apie 1200 km.