Petras Gražulis ir jo padėjėjas Naglis Puteikis rugpjūtį dalyvavo net naktinėse riaušėse, tačiau surengus naujus protestus rugsėjį, dingo kaip į vandenį. Nematyti jo ir pirmosiose gėjų eitynėse Kaune.
Nebuvo matyti ir „Šeimų sąjūdžio“ mitinge Katedros aikštėje penktadienį. Nors pats anksčiau visomis išgalėmis kviesdavo žmones rinktis į protestus prieš konservatorių vadovaujamą Vyriausybę.
Nors seimūnai jau grįžo po vasaros į rudens sesiją, Petro nematyti ir darbe.
„Ne, nemačiau, ieškojau visuose užkabariuose, nėra Petro. Ant palangės žiūrėjau, nėra Petro, išskyrus palikti iš anksčiau pėdsakai“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.
Kabinetas – užrakintas. Gražulio dukters motina aiškina, kad prisiskambinti nepavyksta ir jai.
„Dukrytę lankė čia prieš kelias savaites, prieš tris ar kiek ir daugiau jo nemačiau. Jis neatsiliepė, jis neatrašo ir jo nėra. Nežinau“, – sako Birutė Navickaitė.
Bet kone visi kalbinti Seimo nariai dalijasi panašiais įtarimais.
„Tikrai, pastaruoju metu nemačiau. Neskambinau, galbūt frakcijos kolegos turėtų daugiau informacijos, o gandai sklinda, kad susirgo Petras“, – svarsto „Vardan Lietuvos“ frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.
„Girdėjau, kad jis serga kovidu“, – antrina socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.
„Frakcija bandėme skambinti, bet ragelio nekėlė, matyt, sakau, įsivaizduoju, kad yra pakankamai. Žmogus serga, kaip įsivaizduoju“, – teigia regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis.
„Arba jis mėgdavo kažkur dingti, gal pailsėti, kokioje Latvijoje, Lenkija, visi lietuviai dabar į Graikiją važiuoja. Tai gal atvažiuos nudegęs ir tada galėsime pasakyti. Jeigu išblyškęs, tai sirgo, jeigu nudegęs, tai Graikijoje buvo“, – kalba A. Sysas.
Vis tik prisiskambinti Gražuliui pavyko frakcijos seniūnei Ritai Tamašunienei:
„Prisiskambinome ir paklausėme, sakė turi būti namuose, bet greitai grįšiu į posėdžių salę. Žvalus, visada Petras žvalus.“
Tiesa, ji, sako, nesitikslinusi, ar Petras susirgo kovidu, ar izoliuojasi dėl turėto kontakto. Pats Gražulis anksčiau minėjo, kad nesiskiepijo ir neketina to daryti ateityje.
„Palaukite, kai man sako, kad aš vis tiek galiu susirgti, aš vis tiek galiu užkrėsti, aš vis tiek galiu užsikrėsti. Kam man skiepytis? Jūs man pasakykite. Koks argumentas? Kad tie milijardieriai milijardus susikrautų?“ – teigė jis.
Ir niršo, kai buvo priimtas sprendimas įleisti tik turinčius galimybių pasą.
Gražulio padėjėju dirbantis Naglis Puteikis sako pats nesergantis, nors jo taip pat pasigedo kai kurie seimūnai. Apie savo bičiulį Gražulį atvirauti nelinkęs.
„Nekomentuosiu, žinokit. Balsas žvalus, nekomentuosiu sveikatos klausimų svetimų žmonių.“
„Čia, žinokite, yra tokia Dievo rykštė, ant ko dažniausiai pili, ant to dažniausiai apsisuka aplink tave, tai tikėkimės, kad viskas tvarkoje yra, nes prisiminkite ir Kepenis lygiai taip pat, didysis antivakseris, bet sausio mėnesį pakankamai rimtai ir sunkiai sirgo“, – teigia R. Žemaitaitis.
„Visokių būna skeptikų, kol kažkas neatsitinka, apie juos medikai ir pasakoja, kai jie papuola į ligoninę, reanimaciją, pakeičia savo požiūrį, bet tada jau būna po laiko“, – įsitikinęs valstiečių frakcijos narys Aurelijus Veryga.
Pritaria ir S. Skvernelis: „Nesinori, kad per tokią patirtį žmonės suprastų, kad mokslas, pažanga, medicina yra svarbiau už kartais mūsų išsigandimus, pamąstymus, arba abejones.“
„Kaip įsivaizduojate, jeigu iš tiesų pasitvirtins, kad jis serga kovidu, jis iš tų žmonių, kur pakeis nuomonę, ar vis tiek laikysis savo ir sakys skiepai. Būna bukas, bukesnis ir Gražulis. Tai nežinau. Žiūrėsim, lauksim“, – rėžia E. Gentvilas.
Seimo pirmininkė sako, kad imunitetą koronavirusui turi šimtas keliolika parlamentarų, o dėl kitų informacijos nėra.