• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar vienas verslo akibrokštas valdžiai – „Norfos“ vadovas, verslininkas Dainius Dundulis pranešė uždarantis vos kelis mėnesius veikiantį Sostinės medicinos centrą už 40 mln. eurų.

Dar vienas verslo akibrokštas valdžiai – „Norfos“ vadovas, verslininkas Dainius Dundulis pranešė uždarantis vos kelis mėnesius veikiantį Sostinės medicinos centrą už 40 mln. eurų.

REKLAMA

Dundulis sako, kaltas Nausėdos veto – įstatymui, kuris leistų privačioms klinikoms be klampių, mėnesių mėnesius trunkančių biurokratinių procedūrų su Ligonių kasomis, rašyti pacientams siuntimus į valstybines ligonines, bei vaistų receptus, jei to prireiktų.

Yra ir manančių, kad toks įstatymas leistų piktnaudžiauti siuntimais į ligonines, ir jos tiesiog užsikimštų pacientais, kurioms tokios rimtos pagalbos nereikia.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

„Norfos“ savininkas Dainius Dundulis kol kas dar Sostinės medicinos centro savininkas. Jis rodo vos prieš kelis mėnesius veikti pradėjusią kliniką – naujutėlius kabinetus, modernią įrangą ir skelbia uždarantis šį centrą.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimas yra priimtas, nedarysim kelio atgal“, – sakė „Norfos“ vadovas Dainius Dundulis.

Dundulis kaltina valdžią eiliniu verslo sužlugdymu.

„Kainavo iki 40 mln. o nuostolis bus matyt, kai perduosim kitiems“, – teigė D. Dundulis.

Abejojama sutartimis

Anot Dundulio, problema ta, kad naujai įsteigtoje klinikoje gydytojai kol kas neturi teisių nei siųsti pacientus į ligonines, nei jiems prireikus rašyti receptų.

REKLAMA

Jeigu gydytojas negali atlikti pilnaverčio darbo – ar koks nors pacientas eis pas tą gydytoją? Jis apribotas, gerklę jums skauda, o jūs negalit pažiūrėt“, – tikino „Norfos“ vadovas.

Tam, kad gydytojai tokias teises gautų, reikia sutarčių su Ligonių kasa. Tik esą tai – užtrunka.

Dėl kitų ambulatorinių, specializuotų paslaugų, dabar kaip tik visos įstaigos iki lapkričio 1 dienos turėjo pateikti prašymus 2025 m. sutartims sudaryti. Kai bus paskelbtas biudžetas, bus skaičiuojami poreikiai paslaugų, ir, jei kokių nors gydytojų poreikis netenkinamas, sutartis bus sudaryta“, – situaciją komentavo Ligonių kasos atstovė Dangira Skeberienė.

REKLAMA
REKLAMA

Sutarčių sąlygos, pasak Dundulio, abejotinos.

„Ten derybų nevyksta, tau atsiunčia sutartį, ir arba tinka, arba ne. Kodėl taip yra? Nes pas mus yra iš visos ES daugiausiai valdininkų, ir kiekvienam valdininkui reikia kažką kontroliuot. Aišku, kontroliuot reikia, bet sistemiškai“, – patirtimi dalijosi D. Dundulis.

Dundulio ir kitų naujųjų gydymo centrų realybę palengvintų įstatymas, kurį neseniai vetavo prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gali lemti netinkamą resursų sveikatos sistemos, paskirstymą. Sveikatos sistema veikia iš žmonių sumokėtų įmokų. Kitaip tariant, mes negalime leisti, kad tos įmokos būtų naudojamos netikslingai, rizikingai, nesivadovaujant taisyklėmis“, – sakė Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.

Įstatymas gali būti taisytinas

Prezidento veto dėl privačių gydymo įstaigų išrašomų siuntimų tvarkos galiausiai pritarė ir Seimas.

REKLAMA

„Problema yra tai, kad jei bus siunčiama daug pacientų, o gali būti siunčiama ir be pagrindo, kadangi pacientas nori. Jis sumoka privačioj poliklinikoj ir jam išrašo siuntimą“, – teigė ekonomistas Romas Lazutka.

Tačiau, anot prezidentūros, įstatymas galėtų grįžti į Seimą, sutvarkius teisės aktų spragas dėl kurios lemtų nekontroliuojamą siuntimų skaičių ir taip didintų sveikatos nelygybę.

REKLAMA

„Čia ir eina klausimas – eilių klausimas. jei mes taip laisvai be atsakomybės siuntinėsim, gausis visiškai betvarkė, nes užsikimš tos įstaigos, kurios ir dabar užsikišusios“, – spėjo Gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas.

„O kodėl gi nepasiųsti? Kreipėsi pacientas, paėmei iš jo už konsultaciją 50 eurų ir išrašei jam siuntimą. Tai ta gydymo įstaiga rinksis lengvus pacientus, išrašinės siuntimus ir už tai gaus pajamas. O ta nacionalinė sveikatos apsaugos sistema užsikimš, ir tokiais pacientais, kuriems net nereikia tokių gydymo paslaugų“, – kalbėjo R. Lazutka.

Esą tai sudarytų galimybes pelnytis, iš pacientų už pirminę konsultaciją paimant pinigus, ir toliau juos siunčiant gydytis į valstybines ligonines, išlaikomas Ligonių kasų, reiškia, biudžeto pinigų.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Valstybė, gaudama piliečių mokesčius, PRIVALO pilnai VISIEMS, mokantiems mokesčius, užtikrinti NEMOKAMĄ mediciną ir švietimą. Ligonių kasos neturi teisės išplukdyti pinigus privatininkams. Privačios įstaigos gali teikti TIK pilnai mokamas paslaugas, pvz, jei turi kokį naujovišką aparatą ar stebukladarį gydytoją.
Lieyuvoje valdininku begales, praded
ant seimu, monisterijomis.....
Ta valdininkija reikia zenkliai sumazinti kitaip prazusim biurokratiniuose labirintuose bei korupcijoje
Todėl eilės kilometrinės, kad dunduliai sveikatos pinigus privačiose skalbia ir pelnus kraunasi, o gydytojai laksto po dešimt įstaigėlių, kad užsidirbti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų