Mažytis, vos 120 nanometrų skersmens virusas per paskutinius 9 mėn. pakeitė visą pasaulį. Sukaustė pasaulio ekonomiką, išbandė šalių sveikatos sistemų galimybių ribas, sutrikdė keliones ir pakeitė žmonių kasdienybę. O šiandien į savo piktų darbų sąrašą COVID-19 įsirašė ir liūdną pasiekimą: nuo jo pasaulyje mirė jau milijonas žmonių. Ir tai tik oficialus skaičius pasiektas šiandien ryte.
„Skaičiai apie kuriuos pranešama veikiausiai nuvertina tikrą individų skaičių, kurie užsikrėtė ar mirė nuo COVID-19“, – sako PSO atstovas Mike Ryan.
Gruodį Kinijos Uhano turguje pirmą kartą aptiktas virusas dabar per dieną pražudo 5400 žmonių. Vien oficialiai. Per valandą nuo jo pasaulyje miršta 226 pacientai, po vieną kas 16 sekundžių. Pavyzdžiui per įprastas 90 min. futbolo rungtynes COVID pasaulyje nusineša kone 350 gyvybių.
Koronaviruso mirčių skaičius dvigubai išaugo vos per 3 mėn. Dar birželio pabaigoje oficialių aukų registruota pusė milijono.COVID-19 atvejai
Iš viso pasaulyje oficialiai fiksuoti 33 mln. susirgimo atvejų. Mirtys sudaro apie 4 proc. Per 9 mėn., kai nuo koronaviruso mirė 1 mln. žmonių, 25 mln. pasveiko. 7 mln. vis dar serga ir kasdien nustatoma po maždaug 300 tūkst. naujų susirgimų. Savaitgaliais šis skaičius būna keliomis dešimtimis tūkstančių mažesnis, veikiausiai ne dėl pačių užsikrėtimų, o juos nustatančių institucijų darbo.
JAV prezidentas, nuo pat pandemijos pradžios iš statistikos traukiantis tik sau naudingus skaičius ir raginantis gubernatorius gaivinti ekonomiką, ir dabar prieš rinkimus dalina pažadus amerikiečiams – labiausiai paveiktoms teritorijoms žada milijonus greitųjų testų.
„Per paskutines 8 savaites hospitalizacijų sumažėjo 48 proc. ir jos pasiekė žemiausią lygį nuo kovo. Dėl gydymo pažangos – mirčių skaičius sumažėjo 85 proc. nuo balandžio“, – pasakoja JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Po JAV seka Brazilija su 140 tūkst. mirčių, Indija su 96 tūkst., Meksika su 76 tūkst. ir Jungtinė Karalystė. Ten Covid jau pražudė mažiausiai 42 tūkst. žmonių. Londonas vėl augant susirgimų skaičiui vėl griežtina karantiną šiaurės rytinėje šalies dalyje.
Nuo rytojaus Newcastle, Gateshead‘e, Sunderland‘e ir Durham‘e bus uždrausta būriuotis aludėse, restoranuose ir kviestis svečių į namus.
Niujorko restoranų savininkai taip pat nepatenkinti – jiems iki šiol neleidžiama grįžti prie įprastu darbo tempų. Nuo rytojaus jiems nurodyta tęsti darbus ne didesniu nei 25 proc. užimtumu.
O Prancūzijos Marselio verslininkai jau dvi savaites negali aptarnauti klientų, mat daugėjant susirgimų miestas uždarytas.
Tuo metu Graikijoje Pirėjo uoste, lyg sustoti nė neketinančio koronaviruso simbolis – čia prisišvartavęs vokiečių kelionių bendrovės kruizinis laivas „Mein Schiff 6“ – pirmas išplaukęs į vandenis po mėnesius trukusio karantino. Kelionė netikėtai virto izoliacija, koronavirusą nustačius 12 įgulos narių.
Iki šiol pasaulis su viltimi laukia veiksmingos vakcinos nuo koronaviruso. Ekspertų vertinimų, plačiajai visuomenei vakcinos nuo koronaviruso bus prieinamos iki kitų metų vidurio.