Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės kabinetas remontuotas prieš 2 metus, kai Vyriausybei dar vadovavo Saulius Skvernelis. 116 kvadratinių metrų ploto remontas ir baldai, anot portalo 15min.lt, kainavo daugiau nei 200-us tūkstančių eurų. Vyriausybė, kuriai priklauso pastatas, mokėjo ne iš savo kišenės, remontu pasirūpino vadovybės apsaugos departamentas. Kiekviena kėdė, plytelė, šviestuvas pirkti slaptai, siekianti užtikrinti patalpos saugumą.
Kodėl Premjero kabinetą remontavo vadovybės apsaugos tarnyba, o ne Vyriausybė, susidomėjo Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija, kuri šiandien neviešame posėdyje iškvietė Vadovybės apsaugos tarnybą pasiaiškinti. Po ilgiau nei valandą trukusio pokalbio Vadovybės apsaugos tarnybos vadovas Rymantas Mockevičius aiškina negalintis kalbėti apie Premjero kabinto remontą.
„Kai bus nuimti visi grifai riboto naudojimo, tada mes Jums galėsime pakomentuoti. Šiandien negaliu komentuoti, nes tada yra teisinė atsakomybė mums. Ačiū, ačiū, ačiū“, – sako R. Mockevičius.
Kiekvienas Premjero kabineto kampelis – įslaptintas.
„Negalim mes nieko komentuoti, nes tai buvo pagal žvalgybos pirkimą atlikti visi procesai. Mūsų tarnybos yra tokia paskirtis. Mes garantuojam fizinį ir informacinį saugumą mūsų saugomose objektuose. Kitaip sakant, mes ir komisijai sakėme, kaip skelbti pirkimą, viešą?“, – teigia R. Mockevičius.
Vadovybės apsaugos departamento vadovas aiškina, kad net paprasčiausios kėdės turėjo būti pirktos slaptai.
„Kėdės patenką į atskirą zoną, kur galioja tam tikri reikalavimai. Mums tas kėdes išsukinėti, išardyti, patikrinti, ar ten niekas nebuvo instaliuota ir galit saugiai kalbėti“, – kalba R. Mockevičius.
Posėdyje dalyvavusi dabartinės Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė, kol kas negali pasakyti, ar Skvernelio komanda nusižengė galiojančioms pirkimų tvarkoms.
„Procedūriškai klaidų, negaliu pasakyti, kad mes įžvelgiame kažkokių, galbūt greitai vyko procesai, bet dar analizuojam situaciją, ji pakankamai nauja. Analizuojam visas aplinkybes“, – kalba G. Balčytytė.
Kanclerė mano, kad baldus Vyriausybė turi pirkti pati.
„Kanceliarija turėtų pirkti baldus pati sau, manau, kad taip turėtų būti. Planuoti tas lėšas savo išlaidose. Analizuojam teisinę bazę, teisinį reguliavimą, kuris galbūt turėtų būti peržiūrėtas tokiems pirkimams. Praeitais Vyriausybės kanceliarija pirko baldų, pirkom kėdes į Vyriausybės posėdžių salę, jas pirkome, negaliu išduoti parduotuvės“, – sako G. Balčytytė.
„Vyriausybės posėdžių salėje jie nusipirko baldus iš „IKEA“, – kalba Seimo narys Kęstutis Masiulis.
Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis įsitikinęs: remonto metu buvo galimai netinkamai naudojamos valstybės lėšos.
„Man čia viskas nenormalu, ir man čia viskas labai nepatinka. Aš pats asmeniškai, nebūtinai komisijos vardu. Matyt, aš kreipsiuosi į teisėtvarkos institucijas, kad pasiaiškintų giliau. Į prokuratūrą, STT ar kažką“, – sako K. Masiulis.
Tos pačios Seimo komisijos narys yra ir pats Saulius Skvernelis. Jis šiandien posėdyje nepasirodė, į skambučius neatsiliepia. Savo argumentus buvęs Premjeras išdėstė susirašinėjime su Kęstučiu Masiuliu: „Jūsų objektyvumu ir nešališkumu abejoti neturiu jokio pagrindo, be jokios abejonės, nes negaliu būti objektyvus, ypač dizaino klausimu, šypsenėlė.“
Į posėdį buvo kviestas ir Seimo narys, startą remontui davęs buvęs Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. Jis dėl asmeninių priežasčių nepasirodė, tačiau vėliau paaiškino, kad Premjero kabineto remontas vyko taip kaip reikia, pagal visas taisykles.
„Nepaimsi iš gatvės prie visos pagarbos kokio UAB ar dar ką nors. Tikrai nepaimsi. Čia ne tik pats remontas: komunikacijos, ryšio priemonės, kanalai visi, kad ir tie patys baldai. Nežinau, kokie buvo kiti pasiūlymai, bet man sakė, kad tai yra ne pati didžiausia kaina, kuri buvo pasiūlyta“, – sako A. Stončaitis.
Vyriausybės vadovo kabineto interjerą kūrė įmonė „Interjero pasaka“. Ji pardavė ir baldus.