Prieš šių metų Jūros šventę buvo pristatytas ją organizuojančios įstaigos vadovas Liutauras Galinis. Šias pareigas jis pradėjo eiti Gedulo ir vilties dieną, birželio 14-ąją, o jau rugsėjo pirmąją iš jų pasitraukė. Galinis prieš šias pareigas dirbo prezidentūroje – buvo Gitano Nausėdos patarėju. Dar 2019-ųjų vasarį, prezidentui pristatant savo komandą ir šūkį, jis stovėjo šalia Dianos Nausėdienės.
Kokių sumanymų turėjo komanda, pamatė visi apsilankę Jūros šventėje, o kokių sumanymų turėjo buvęs įstaigos vadovas, aiškinosi Specialiųjų tyrimų tarnyba. Aiškėja, kad Liutauras Galinis pasinaudodamas savo įtaka ir įgaliojimais galėjo paimti 1000 eurų kyšį. Tiesa, neaišku, ar pinigų nebuvo pasiūlytą daugiau.
„Įtariama, kad už šį galimai neteisėtą atlygį buvo sudarytos sąlygos vieno atstovaujamo verslininko bendrovėms, susijusioms bendrovėms, laimėti Jūros šventės renginiams skirtus viešuosius pirkimus. Šių pirkimų sutarčių vertė yra didesnė nei 47 tūkst. eurų“, – sako Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė Renata Keblienė.
Ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai pradėjo po Jūros šventės. Tačiau Liutaurą Galinį bei dėl kyšio davimo įtariamą verslininką iš Vilniaus sulaikė tik gruodžio 14 d. Sutapimas ar ne, tačiau buvęs prezidento Gitano Nausėdos patarėjas sulaikytas vis labiau kaistant prezidentūros ir konservatorių santykiams.
„Abu įtariami asmenys laikinai buvo sulaikyti, tačiau po apklausų paleisti su kardomosiomis priemonėmis – rašytiniais pasižadėjimais neišvykti“, – teigia R. Keblienė.
Kas yra minėtas verslininkas, pareigūnai neatskleidžia. Paties Liutauro Galinio telefonas yra išjungtas.
Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.