Pirmą kartą Paryžiaus muziejuje demonstruojamos geltonas kerpes primenančios gleivės per valandą gali nukeliauti 4 cm. Ir joms nebaisios jokios kliūtys – mat išmoksta jas įveikti. O įdomiausia tai, kad mokslininkai iki šiol nežino, kas tai yra – būtybė turi ir grybų, ir gyvūnų savybių. Protingos gleivės pavadintos „blob“ arba lietuviškai – „lašas“.
„Jis elgiasi kaip gyvūnas. Jis sugeba mokytis. Jei įleisime jį į labirintą – jis išmoks ir ras greičiausią kelią iki maisto. Jei priešais maistą pastatysime kliūtį – pavyzdžiui, „blob‘ui“ nepatinka druska – jis ne iš karto ją apeis. Bet galiausiai jis išmoks įveikti druską ir pasieks maistą, ir tą darys vis greičiau. O jei greta padėsime dar vieną „blob‘ą“, pirmasis perduos jam savo žinias, kaip įveikti barjerą, ir antrasis iš karto žinos, ką daryti“, – sako muziejaus direktorius Bruno David.
Ir nors ši sunkiai klasifikuojama būtybė ieško ir vartoja maistą – pasak mokslininkų, ji neturi nei burnos, nei skrandžio. Trumpai tariant – tai viena gamtos paslapčių.
„Mus tai stebina, nes akivaizdu, jog jis neturi smegenų. Bet gali mokytis ir perduoti žinias, susisiekdamas su kitu. Jis pasižymi stebinančiu elgesiu, nors ir atrodo kaip grybas“, – teigia B. David.
Natūraliai „blobai“, arba „lašai“, gyvena ir auga drėgnoje miško paklotėje, slėpdamiesi nuo saulės spindulių. Ir net jei jį perpjausite pusiau – „blobas“ vos per 2 min. visai sugis.