Rankose laikydami savo giminaičių kaukoles Bolivijos La Pazo miesto gyventojai traukia į vietos kapines. Jos dailiai išpuoštos kaukolių dienos proga. Be gėlių, perukų, nuo saulės akinių ir kepurių, kaukolėms vadinamoms „nanitomis“ į nosį dedamos ir cigaretės. Boliviečiai tikisi, kad taip pamaloninti giminaičių griaučiai jiems suteiks apsaugą nuo nelaimių ir atneš sėkmę.
„Pasakau jai, kad aš ar kitas šeimos narys serga, ir ji mus išgydo. Kaukolė išpildo visus mano prašymus, todėl ji man labai patinka“, – pasakoja šventės dalyvė Sofia Irusta.
Šventės metu žmonės kaukoles nešioja po kapines, kartais deda į specialiai išpuoštas dėžes. Uždega joms žvakes ir apkaišo kokos lapais, kuriuos kramsnoja ir patys. Šį augalą vietiniai vartoja tūkstančius metų, mat jis suteikia energijos.
„Kaukolės – labai mielos mažos sielos. Jos išpildo visus tavo norus. Padeda mokytis, padeda darbe ir jeigu turi sveikatos bėdų. Visada padeda ir saugo“, – kalba šventės dalyvė Melvi Mariscal.
Tradicija saugoti giminaičių kaukuoles Bolivijoje siekia tūkstančius metų. Ten gyvenusios senovės civilizacijos, praėjus metams po mirties, atskirdavo mirusiųjų galvas ir galūnes, ir jas saugodavo, mat tikėjo, kad šios gali apsaugoti nuo negandų. Kaukolių diena kiekvienais metais minima praėjus savaitei po Vėlinių.