Tradiciniai osmanų kostiumai ir kiličai rankose – tradiciniai lenkti kardai, kuriuos nuo 15 a. naudojo turkų ir osmanų kariai. Lenktus kardus į dantis turkai įsikanda po Amerikos ambasados Ankaroje langais. Čia pat plevėsuoja ir nacionalistinė žalia, Osmanų kalifato vėliava: „Protestuojame prieš JAV prezidento sprendimą pripažinti armėnų genocidą. Jokios šalies prezidentas neturi teisės priimti sprendimų šiuo klausimu, nes tai teisinis reikalas.“
Nenorintys pripažinti Osmanų imperijos vykdyto armėnų genocido 1915–17 m. turkai protestus surengė ir Stambule, prie JAV konsulato.
Pirmą kartą viešai apie istorinį savaitgalį įvykusį Joe Bideno žingsnį prabilo ir Turkijos prezidentas. Neslėpė pykčio. Pareiškė kad apie tai su Joe Bidenu kalbės per birželį vyksiantį NATO viršūnių susitikimą. Ir perspėjo, kad santykiai su NATO partnere Turkija gali blogėti.
„Esame du svarbūs NATO partneriai. Kaip galima išmainyti Turkiją į pašonėje esančią Armėniją, niekaip nesusijusią su NATO?“, – sako Turkijos prezidentas Tayyipas Erdoganas.
Vašingtonas ilgus dešimtmečius delsė pripažinti armėnų žudynes genocidu nenorėdamas bloginti santykių su Turkija.
Tačiau panašu, kad ir pati Ankara nesistengia gerinti santykių su Vakarais. Europos komisijos prezidentė atvirai prabilo apie tai, kas nutiko mėnesio pradžioje Ankaroje, kai trišalių derybų su Edroganu metu, jai nebuvo pasiūlyta kėdę ir teko sėdėti nuošalėje ant sofos.
„Ar tai nutiktų, jei būčiau su kostiumu ir kaklaraiščiu? Ankstesnių susitikimų nuotraukose nemačiau kėdžių trūkumo. Bet nemačiau juose ir moterų“, – pasakoja Europos Komisijos prezidentė Ursula Von Der Leyen.
Ursula von der Leyen sako buvusi įskaudinta, vadina nemalonų incidentą seksizmu.