Grioviu apjuostas visas Šulutos kaimas Sibire, Rusijoje. Vienintelis į kaimą vedantis kelias prižiūrimas policijos. Ir viskas todėl, kad čia – karantinas.
„Gali įvažiuoti tik greitoji, taigi medicininė pagalba. Ir tie, kas tiekia būtiniausius produktus“, – sako Tunkinskio administracijos atstovas Ilja Chusajev.
Griežtas karantinas 390-ies gyventojų Šulutos kaime įvestas po to, kai čia patvirtinti 37 susirgimai koronavirusu, o dar kone šimtas žmonių su sergančiaisiais turėjo kontaktą. Virusas čia išplito po to, kai birželio 10 d. dešimtys kaimo gyventojų dalyvavo vietos šamanės rituale. Paaiškėjo, kad šamanė – serga koronavirusu.
„Buvo bandoma išvykti iš gyvenvietės arba patekti į ją, todėl teko imtis tokių priemonių: iškasėme griovį aplink gyvenvietę, pilnai perkasėme įvažiavimus ir išvažiavimus palei Irkuto upę. Kad automobiliai nekirstų upės ir nevažiuotų pro gyvenvietę“, – pasakoja Tunkinskio apygardos vadovas Ival Alchejev.
Iš viso Rusija per paskutinę parą skelbia nustačiusi 6,4 tūkst. naujų atvejų. Kone 200 žmonių mirė.
Melburnas, esantis Australijoje, primena kelių mėnesių senumo vaizdus. Australai skuba apsipirkti prieš vidurnaktį, mat tuomet visa Viktorijos valstija panirs į griežtą karantiną, kuris truks 6 savaites.
Iš namų Melburne 5 mln. gyventojų bus leidžiama išeiti tik būtiniausiais atvejais. Prie daugiau nei 50-ies pravažiavimo vietų į Naująjį Pietų Velsą budi pareigūnai ir kariškiai, keliautojams grasinama ir 7000 eurų baudomis.
Viktorijos valstijoje pratrūkus koronaviruso infekcijoms per paskutinę parą nustatyti maždaug 200 susirgimų ir beveik visi jie Melburne.
Koronaviruso infekcijos toliau auga ir JAV, kur susirgimų skaičius sparčiai artėja prie 3 mln. Tai daugiau nei ketvirtadalis viso pasaulio atvejų. Per paskutinę parą čia susirgusių beveik 50 tūkst. Los Andžele pranešta, kad net ketvirtadalis hospitalizuotų asmenų yra18-40 metų amžiaus, kai balandį tokių jaunų sunkių ligonių buvo vos 10 proc. COVID-19 vis labiau smogia tiems, kas dėl jauno amžiaus nekreipė dėmesio į saugumo reikalavimus.
Luvras keturis mėnesius buvo uždarytas, o dabar vėl kviečia lankytojus. Tiesa dėl vis dar galiojančių įvairių kelionių apribojimų kol kas proga aplankyti Luvrą naudojasi daugiausia vietiniai.
„Šiandien bilietus rezervavo 7 tūkst. žmonių, o įprastai jų būna 30 tūkst. per dieną. Taigi tai puiki proga lankytojams vieniems paspoksoti į Mona Lizą arba Milo Venerą“, – teigia Luvro direktorius Jean-Luc Martinez.
Bilietų vietoje į Luvrą dabar nenusipirksi, tenka juos įsigyti iš anksto, o muziejuje privalu būti su kauke ir laikytis atstumo.
Prognozuojama, kad šiemet Luvre bus 80 proc. mažiau lankytojų nei įprasta.
O tiems, kas dėl savo būklės dar negali patys apsilankyti muziejuose, o gal ir niekada jau negalės – menas atkeliauja į palatą. Sunkių ligonių skyriuje, vargingame Čilės Santiago rajone, medicinos sesuo griežia smuiku.
„Tik kurį laiką hospitalizuoti žmonės tą gali suprasti. Kai aš ateinu į palatą, pacientai iš karto tampa laimingesni, jie nusišypso ir džiaugiasi“, – kalbėjo medicinos sesuo Damaris Silva.
26-erių Damaris Silva smuiku kelias valandas sunkiems ligoniams griežia du kartus per savaitę po darbo. Sako, dovanojanti jiems šiek tiek meilės ir vilties.