• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėja galimybė papildomais laisvadieniais nuo darbo džiaugtis ir po vieną vaiką auginantiems tėvams. Tiesa, tėvadienį ar mamadienį tėvai gautų kartą per tris mėnesius, jei augins vaiką iki dvylikos metų. Darbuotojai džiaugiasi, o darbdaviai skaičiuoja, kiek milijonų tokie papildomi vyriausybė siūlomi laisvadieniai darbdaviams kainuos.

Artėja galimybė papildomais laisvadieniais nuo darbo džiaugtis ir po vieną vaiką auginantiems tėvams. Tiesa, tėvadienį ar mamadienį tėvai gautų kartą per tris mėnesius, jei augins vaiką iki dvylikos metų. Darbuotojai džiaugiasi, o darbdaviai skaičiuoja, kiek milijonų tokie papildomi vyriausybė siūlomi laisvadieniai darbdaviams kainuos.

REKLAMA

Kultūros srityje dirbantis klaipėdietis Tomas kartu su žmona augina devynerių Adelę. Vyras pasakoja, kad jo dukra savarankiška. Per daug nereikia rūpintis ir pamokomis. Tačiau laiko, anot Tomo, kurį galėtų skirti ne darbams, o dukrai tikrai trūksta.

„Laikas su vaiku visada yra naudinga, nes dažnai būna, kad per darbus ir per lėkimą praleidi, o iš tikro papildoma diena būtų naudinga. Tuo labiau, kad pandeminiu laikotarpiu visi įpratome ir įgudome dirbti nuotoliniu būdu“, – sako Tomas Jašinskas.

Dabar, kai vyras grįžo į įprastas darbo vėžes, mintis gauti tėvadienį, kad ir kartą per tris mėnesius, vyrą džiugina. Esą kiekvienam vaikui, nesvarbu, ar jų turi tris, ar du – reikalingas individualus tėviškas rūpestis ir laikas jam. O jei tą reglamentuoja įstatymas – tokia proga nepasinaudot negali, sako Tomas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tėčiai irgi dirba, ir sunkiai. Ir dažnai būna vėlyvesni grįžimai iš darbo. Tai jei ta diena galėtų kompensuoti tuos praradimus, ypač va manęs nebūna savaitgaliais. Tai jeigu turėti tokį tėvadienį, aš tikrai nieko prieš“, – tikina Tomas.

REKLAMA

Vyras jau dabar svarsto, kaip tėvadienį išnaudotų vaiko poreikiams.

„Su vaiku galima išlėkti, galų gale, pasportuoti, žiūrėkite, kokie kiemai tušti, tai jei nėra kiemo draugų, tai kodėl gi tėčiui ir mamai netapus tuo draugu ir neišbėgti į kiemą“, – svarsto klaipėdietis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė pristatė iniciatyvas dėl mamadienių ir tėvadienių, siūlydama tėvadienį kartą į tris mėnesius ir tiems tėvams, kurie augina vieną vaiką iki dvylikos metų. Taip pat du laisvadienius tėvams auginantiems du neįgalius vaikus.

REKLAMA
REKLAMA

„Įsivaizduokit, dabar yra tokia situacija. Dirba dešimt žmonių, iš jų penki, kurie augina vaikučius. Ir jie gauna va tuos tėvadienius. Na, mes matome tas įtampas, kurios kyla kai įmonės suteikia galimybę neįgaliesiems dirbti, suteikia jiems galimybes. Mes matom tokį susierzinimą. Ir gal tiesiogiai verslai nenukentės, bet bus įtampų kolektyvuose“, – teigia darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas.

Anot darbdavių konfederacijos, toks pasiūlymas verslui atsieitų dešimtis milijonų eurų per metus, mat Lietuvoje skaičiuojama šimtas penkiasdešimt vienas tūkstantis šeimų, auginančių vieną atžalą. Todėl vadovai gali pradėti skirstyti darbuotojus į turinčius vaikų, ir neturinčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ne visi verslininkai supratingi, kai kurie žiūrės, ar apsimoka apsikrauti tais papildomais tėvadieniais, mamadieniais. Tai gal priimti žmogų, kuris neturi tokių rūpesčių“, – sako D. Arlauskas.

Darbdaviai pabrėžia, kad kompensacijos už laisvadienius tėvams būtų skiriamos iš solidaraus fondo, tuomet darbdaviai su baime į tokį siūlymą nežiūrėtų.

„Mes nebuvome išgirsti, bet mes iki šiol laikomės tos nuomonės, kad tai reikalinga. Mes už tai, kad reikia padėti tiems, kure augina vaikučius. Bet tai reikia daryti kitu būdu, neužkrauti pačiom įmonėm, bet tai turi būti iš solidaraus fondo kompensuojama“, – tikina D. Arlauskas.

REKLAMA

Tuo metu ministrė sako, kad susitarimą turėtų priimti darbuotojai su darbdaviais. O pati teigia mananti, kad laisvadieniai turėtų būti reikalingi ir didesnei grupei tautiečių.

„Man atrodo, kad ne tik vaikams laisva diena priežiūrai turėtų būti reikalinga, bet ir slaugant ar prižiūrint pagyvenusius savo artimuosius. Tų idėjų, turiu minty, yra nemažai. Ir labai norėtųsi, kad dėl šitų priemonių susitartų darbdaviai ir darbuotojai“, – teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Tėvadienių ir mamadienių iniciatyvą ministrų kabinetas pasiūlė patobulinti teisiniu reguliavimu. O kalbant apie vaiko pinigus, 2022 metais išmokos nepadidės. Ministrų kabinetas tam nepritarė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų