Laimė, policijos automobilio vairuotojas į situaciją sureagavo laiku ir briedžių šeimyną sėkmingai praleido. Tačiau dabar pareigūnai įspėja būti atidžiais kitus, neviršyti leistino greičio ir stebėti aplinką, nes šiuo metu yra ypač aktyvi žvėrių migracija.
Savo akimis pamatyti vaizdelį galite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Primename, kad aktyvi žvėrių migracija šiuo metu vyksta ir Lietuvoje. „Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ specialistai kalbėjo apie tai, kaip reikėtų elgtis keliuose, kad skaudžių pasekmių po susidūrimų su žvėrimis būtų kuo mažiau.
Kauno medžiotojų sąjungos valdybos prezidentas Kęstutis Markevičius atkreipė dėmesį, kad nors ruduo miškuose yra vienas įspūdingiausių momentų, prasideda ir gyvūnų migracija. Dėl šios priežasties automobiliai dėl neprognozuojamo gyvūnų elgesio patenka į avarijas.
„Rudenį prasideda briedžių ruja. Miškuose tai vienas įspūdingesnių momentų, tačiau vyksta ir natūrali gyvūnų migracija. Užsienio šalyse įrenginėjami žalieji tiltai, kurie skirti gyvūnų perėjimams. Sekantis dalykas, kuris trukdo pačiai rujai – grybavimo sezonas. Mūsų grybautojai mėgsta iki pat grybų važiuoti su mašina. Vyksta gyvūnų baidymas. Reikia pripažinti, kad žmogus eina į gamtą. Natūraliai tas gyvūnas artėja prie mūsų“, – sako K. Markevičius.
Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kuris paros metas vairuotojams yra pavojingiausias:
„Tokios avarijos dažniausios yra prieš pat temstant. Grįžta gyvūnai, kurie buvo išbaidyti dienos metu grybautojų ar kitų miško lankytojų. Jie grįžta į savo rujos vietas ir praktiškai prieš pat sutemimą eina. Vairuotojams nereikėtų naudoti garso signalų ir atsargiai važiuoti tose vietose. Garso signalų žvėrys dar labiau išsigąsta ir tampa dar labiau neprognozuojamas. Jis gali dar greičiau šokti į kelią.“
Plačiau apie tai galite skaityti čia.