• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su didėjančiu pamokų nelankymu stojusi kovoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako ketinanti imtis griežtų priemonių. Siūloma, kad tėvai savo rašteliais galėtų pateisinti tik penkias dienas per mėnesį.

Su didėjančiu pamokų nelankymu stojusi kovoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako ketinanti imtis griežtų priemonių. Siūloma, kad tėvai savo rašteliais galėtų pateisinti tik penkias dienas per mėnesį.

REKLAMA

Koks sprendimas bus priimtas, TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Užsimojote kovoti su vaikais, praleidinėjančiais pamokas. Esą dabar jau tėvų rašteliais nepavyks pateisinti visų praleistų pamokų, tik 5 dienas per mėnesį. O kaip tada bus su kitomis dienomis?

Na, pirmiausia ne tai, kad mes užsimojome, bet yra ir labai aiškus pareikalavimas iš pačios švietimo bendruomenės, iš vadovų asociacijos, iš mokytojų, nes pamokų nelankymas tikrai tampa rimta problema. Turime skaičius ir matome, kad maždaug 10 procentų pamokų vidutiniškai mokinys nelanko ir apie 20 procentų pamokų yra nepateisinta. Šiandien visas pamokas galima pateisinti tėvų rašteliais, bet yra ir tokių kuriozinių atvejų, kai tėvai pateisina dienas dabar dar ir į priekį. Čia kaip ir juoko forma, bet tokių tikrai yra.

Tad man atrodo, kad mums dabar svarbiausia susitarti, kad mes netoleruojame nelankomų nepateisintų pamokų. Na, ir svarbu, kad sutartumėm, kiek tėvai gali pateisinti savo rašteliu, kuomet dažniausias tas nelankymas yra dėl ligos, o tuomet jau įsijungia kiti mechanizmai.

REKLAMA
REKLAMA

Gerai, bet kaip tada turėtų būti pateisinamos kitos dienos, kurių tėvai jau pateisinti negalės?

Mechanizmas būtų toks... Kokios yra priežastys, kad vaikas gali nelankyti mokyklos? Tai, na, priežastis gali būti liga, galbūt artimojo mirtis. Tai yra pagrindinės priežastys, kodėl mokinys nelanko mokyklos. Kitokių galimybių nelankyti mokyklos tiesiog negali būti. Mokinys turi ir privalo lankyti mokyklą. Jeigu nėra pateisinamas nelankymas, tai tuomet pačioje mokykloje yra keliami klausimai, kodėl nelankoma, kreipiamasi į tėvus pirmiausia, jeigu tai pasikartoja, yra ir vaiko gerovės komisija, o vėliau, jeigu tai jau tampa sisteminiu nelankymu ir yra tam tikri algoritmai, tai tuomet jau įsijungia ir vaiko teisių apsaugos tarnyba.

REKLAMA

Anksčiau buvo reikalaujama gydytojo pažymos. Ar tai reiškia, kad ir dabar būtų tokia sistema?

Taip, anksčiau buvo reikalaujama. Prieš keletą metų buvo atsisakyta gydytojo pažymos. Priežastys yra įvairios ir tikrai aš noriu pranešti, kad labai diskutuojame su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir jokiais būdais neplanuojame didinti administracinės naštos, bet matome labai didelę problemą, kad mokykla išvis negali turėti infomacijos, kur yra vaikas – ar jis serga, ar ne.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar įsivaizduokime, vaiko nėra 10 dienų mokykloje ir kartais pateisina tėvai, o to pateisinimo gali būti įvairios priežastys, ar mes tikrai žinome, kur yra vaikas, ar jis tikrai serga, gal jis yra atostogose, o gal apskritai namuose vyksta sudėtingi procesai namuose ir tėvai nesudaro galimybių jam lankyti mokyklą. Ir manome, kad tas sprendimas išvis neinformuoti mokyklos, ar liga yra iš tiesų liga, buvo neteisingas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai mes sutarėme su SAM, kad turime apsispręsti, kokia gali būti ta tolerancija, sloga vaikui ar kažkas, kai vaikas gali gydytis savaitę namuose ir jam tikrai nereikia eiti į gydymo įstaigą. Bet jeigu tai jau yra 6-8 dienos, tai turbūt natūralu, kad, jei jau vaikas serga, būtų kreipiamasi į gydymo įstaigą. Tik čia labai svarbu, kad mes neišaugintumėme administracinės naštos, ir mes esame sutarę labai griežtai, kad mes negalime išauginti administracinės naštos tiek šeimos gydytojams, tiek mokykloms.

Visą pokalbį žiūrėkite „Dienos komentare“, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų