• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkosaugininkų akiratyje – įmonės ir pavieniai asmenys, ardantys ir remontuojantys automobilius. Surengę akciją „Garažiukas“ specialistai tikrina, kaip rūšiuojamos po tokių darbų likusios atliekos.

Aplinkosaugininkų akiratyje – įmonės ir pavieniai asmenys, ardantys ir remontuojantys automobilius. Surengę akciją „Garažiukas“ specialistai tikrina, kaip rūšiuojamos po tokių darbų likusios atliekos.

REKLAMA

Nors nelegalios veiklos mažėja, pažeidimų vis dar daug, ypač garažų masyvuose. Aplinkosaugininkai vykdė akciją „Garažiukas“ – tikrina, kaip remontuojantieji automobilius tvarko atliekas. Kai kurie jų sukaupę nemažai, bet turi pasiteisinimą, kodėl neišsikuopė: „Reikėtų išsivežt, jei jau taip užsipildo… Velykos…“

Trūksta ir tinkamo ženklinimo: „Čia oro filtrai. – O yra ženklinimas? – Ant tų dviejų gali trūkt… – Kodėl? – Žmogiškasis faktorius…“

Serviso atstovai sako, šiuos pažeidimus kaipmat ištaisysią.

„Ištaisysime jau minučių bėgyje, galbūt per šventinį aplaidumą, gal per skubėjimą, pamiršome priklijuoti lipdukus ant bačkų. Tai buvo mūsų pagrindinis nusižengimas, kuo mes labai džiaugiamės, reiškia, ne taip blogai mums viskas sekėsi“, – kalbėjo serviso vadovas Timas Simniška.

REKLAMA
REKLAMA

Nors ir už tokį pažeidimą gresia nemenka bauda.

„Dėl ženklinimo, tai pamiršta… bet čia bauda daug didesnė – nuo 140 iki 440“, – teigia aplinkosaugininkė Rasa Nasevičiūtė.

REKLAMA

O specialistai jau suka į kitą įmonę. Daugiausia problemų vis dar garažų masyvuose, nors čia pričiupti pažeidėjus nelengva. Vos išvydę atvykusius specialistus daugelis kaip mat užsirakina duris. Kiti aplinkosaugininkams dievagojasi remontuojantys tik savas ar giminaičių mašinas.

„Kai tikrinam daug kas sako, kad sau remontuojasi, tai labai keista, turbūt labai daug mechanikų turim…“, – pasakojo aplinkosaugininkas Donatas Mikelskis.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie su žurnalistais apie reidą kalbėti nelinkę. Kitus, nors jie ir turi visus reikalingus dokumentus, tokia patikra išmuša iš vėžių.

„Gerai, kad tokie reidai vyksta? – Žinoma. – Bet išsigandot? – Netikėtai užklupot. – O turėjot visus dokumentus? – Taip, tik prie savęs neturėjau, tai prie elektroninės sistemos prisijungėm ir pateikėm“, – sakė garažo savininkas Vaidas Kliučinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors nelegalių autoserviso paslaugų teikėjų, ypač garažų bendrijose, vis mažėja, pažeidimų aplinkosaugininkai dar fiksuoja daug.

„Tikrinama, kaip elgiamasi su pavojingomis atliekomis, kurios susidaro autoservisų veiklos metu, ar vedama apskaita, ar laiku priduodamos ir ar nepatenka į aplinką“, – kalbėjo D. Mikelskis.

Remontininkai dažnai įvairias automobilių detales tiesiog išmeta bet kur. Jų daug mėtosi būtent prie garažų. Atliekų tvarkytojai irgi skundžiasi, kad automobilių dalys ne tik vis dar pūpso pievose, pakelėse ir miškuose, bet ir sugrūdamos į konteinerius.

REKLAMA

„Mašinų akumuliatoriai, automobilių sparnai, alyvos bakeliai, mašinų įvairios dalys, ratlankiai, net padangų. Daugiausia šitų atliekų. Plastiko konteineriuose, žmonės galvoja, kad dalys maišytos su plastmase ir įmeta, o iš tiesų jos turėtų atsidurti stambiagabaričių atliekų aikštelėse“, – komentavo „Kauno švara“ atstovas Jonas Tumpa.

Ypač daug problemų kelia įvairiais tepalais užterštos atliekos.

„Jos teršia dirvožemį, jeigu atsiduria šalia konteinerių, jeigu atsiduria pačiuose konteineriuose tai užteršia maišus, kitas atliekas, kurių jau nebegalima rūšiuoti“, – sako J. Trumpa.

Už ne vietoje išmestas tokias atliekas galima užsidirbti baudą iki 600 eurų, už aplinkosauginius atliekų tvarkymo pažeidimus gresia bauda iki 4100 eurų, o įmonėms gali tekti pakloti ir keliasdešimt tūkstančių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų