Pasak A. Valionio, dabar Rusija siekia parodyti, kur yra jos „teisėtų interesų“ zona, nes tik ji turi teisę čia diktuoti sąlygas visiems.
„Jos (NATO valstybės – red. past.) neturėtų vykdyti Ukrainos teritorijoje, o taip pat ir Rytų Europos, Užkaukazės ir Centrinės Azijos valstybėse jokių karinių veiksmų“, – įsitikinęs Antanas Valionis.
Pasak jo, priešingai nei reikalauja diplomatijos taisyklės, šie sutarčių projektai iš karto buvo paskelbti viešai. Be to, Rusijos užsienio reikalų viceministras įžūliai pareiškė, kad „čia ne meniu, iš kurio galima rinktis“.
„Tad matome, jog kalba eina apie ultimatumą ir viešujų ryšių akciją, greičiau skirtą Rusijos piliečiams. Reikalaudama paneigti eilę svarbiausių tarptautinės teisės aktų, ignoruodama valstybių nepriklausomybę, paneigdama jų teisę pasirinkti gynybos sistemas ir aljansus, Rusija grižta į XX amžiaus pradžios praktiką, kai buvo ignoruojama mažesniųjų valia“, – įsitikinęs A. Valionis.
A. Valionis mano, kad Vakarai vis dar gerai atmena Antrojo pasaulinio karo pamokas, Miuncheno sutartį ir Ribentropo-Molotovo paktą ar Jaltos 1945 metų konferenciją, po kurios pasaulį į dvi dalis padalijo „geležinė uždanga“, tad tokius reikalavimus atmeta, todėl didesnio ar mažesnio konflikto grėsmė didėja.
„Sausio 11-12 dienomis Briuselyje NATO ir Rusijos tarybos rėmuose turėtų prasidėti pokalbiai apie Rusijos „ultimatumą“, tačiau jau dabar aišku, jog Vakarai Rusijos reikalavimų nepriims ir į Rusijos gąsdinimus agresija ruošiasi atsakyti „dar nematytomis sankcijomis“. Rusija blefuoja vis smarkiau ir jai vis sunkiau bus išsaugoti veidą po diplomatinio pralaimėjimo. Tad įtampa auga“, – teigė A. Valionis.
Visą komentarą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.