Vilniaus apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. O Vaiko teisių tarnyba tvirtina, kad tendencijos grėsmingos, mat karo Ukrainoje kontekste vaikai patys imituoja ir žaidžia karą, o tėvai ginklus palieka jiems pasiekiamoje vietoje.
Tai jau antras incidentas per keletą savaičių, kai vaikai susižaloja žaisdami su ne vietoje paliktu pneumatiniu ginklu.
Šalčininkų rajone esančiame Gerviškių kaime dar antradienį įvyko nelaimė. Pirminiais duomenimis, iš pneumatinio šautuvo iššovusi mergaitė sužalojo savo devynmetį draugą. Pasak vietinių gyventojų, vaikai nuolat matomi drauge žaidžiantys.
„Šalčininkų rajone, namo kieme, mergaitė, gimusi 2016 metais, neatsargiai elgdamasi su pneumatiniu šautuvu, užtaisytu, iššovė ir sužalojo berniuką, gimusį 2013 metais“, – komentuoja Vilniaus policijos atstovas Tomas Bražėnas.
Tiesa, iš kur atsirado pneumatinis ginklas mergaitės rankose, ir kam jis priklauso, kol kas neaišku. Įvykus nelaimei dėl patirtų sužalojimų devynmetis berniukas išvežtas į Šalčininkų ligoninę. Medikai priėmė sprendimą naktį vaiką skubiai pervežti į Santaros klinikas, berniukas gydomas vaikų ligoninėje.
„Policijos įstaiga gavo pranešimą apie tai, kad į medicinos įstaigą pristatytas mažametis su šautine žaizda – žaizda kaklo srityje. Turime preliminarių duomenų, kad galimai vaikas buvo sužalotas sunkiai. Todėl susilaikome nuo išankstinių vertinimų, turime atlikti tyrimą“, – sako policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij.
Tiesa, kokios iš tiesų yra nelaimingo įvykio aplinkybės ir kas kaltas – policija aiškinasi. Nors vietiniai gyventojai pasakoti apie nutikusią nelaimę nenorėjo, kai kurie užsiminė, kad kieme suaugęs asmuo iš pneumatinio ginklo šaudė į skardines.
„Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, šiuo metu įvykio aplinkybės tikslinamos, nustatinėjamos smulkiau, koks buvo ginklas, kaip jisai atsirado vaikų rankose“, – kalba T. Bražėnas.
Pasak Vaiko teisių tarnybos, tendencijos, kai vaikų rankose atsiranda ginklai kelia grėsmę. Ypač tėvai turi būti atidūs, mat karo Ukrianoje kontekste vaikai vis dažniau imituoja karą, žaidžia su ginklais.
„Turime įvertinti ir šių dienų informaciją, ta karo tema, kuri neišvengiamai prisideda. Vaikai domisi, jie smalsūs. Jau kalbant apie ginklus – tai tikrai turi būti saugiai padėti – tai yra mūsų atsakomybė“, – teigia Vilniaus apskrities vaiko teisių skyriaus vedėja Lina Baranauskienė.
Tai jau antras įvykis per pastarąsias dvi savaites, kai vaikai žaisdami susižaloja su pneumatiniu ginklu. Vilniaus rajone praėjusią savaitę dešimtmetis berniukas netyčia iššovė su pneumatiniu šautuvu seseriai į akį.
„Iš tikrųjų koks tas ginklas bebūtų suaugusieji turėtų rimčiau žiūrėti į jo saugojimo galimybes. Neturėtų būti atviroje vietoje paliktas, kad vaikai galėtų taip lengvai paimti ir neatsargiai su juo pasielgti. Tuo labiau šis įvykis rodo, kad sužalojimas yra sunkus“, – tvirtina T. Bražėnas.
Pasak Vaiko teisių apsaugos tarnybos, abi šeimos išgyvena didžiulį sukrėtimą, jiems yra teikiama psichologinė pagalba. Nukentėjusio berniuko šeima vaiko teisėms yra žinoma, šeima noriai bendradarbiauja su specialistais.