„Nusprendžiau, kad jie mane tikrai nori matyti, kad surašytų protokolą dėl to, kad aš raginu rinktis į akciją sausio 23 d. už A. Navalno laisvę. Nenoriu, kad mano advokato mašina čia būtų užblokuota kelias paras ar kokiais nors būdais sugadinta. Jie imasi visiškai neteisėtų veiksmų. Jie negali tiesiog ramiai manęs iškviesti ir surašyti protokolą, tad daro visą šitą cirką, nesąmonę“, – sako opozicijos aktyvistė Liubov Sobol.
Aleksejaus Navalno bendražygė, jo įkurto Antikorupcijos fondo teisininkė Liubovė Sobol – ir vėl Rusijos teisėsaugos taikiklyje. Kitaip ir būti negali. Pareigūnai ją Maskvoje sulaikė po raginimų jau rytoj išeiti į gatves ir reikalauti A. Navalno išlaisvinimo bei protestuoti prieš Vladimirą Putiną. L. Sobol advokatas sako, kad net ir praėjus penkioms valandoms po sulaikymo, pareigūnai jo į areštinę neįleidžia, nors prieš tai tikino, kad problemų nebus.
„Liubovei pasiūlė eiti su pareigūnais. Ji atsisakė, bet galiausiai nuėjo, nes sutarėme, kad advokatas bus įleistas be jokių kliūčių, kad galėsiu normaliai praeiti ir suteikti jai pagalbą“, – teigia advokatas Vladimir Voronin.
Pareigūnai įbauginti bando ir kitus A. Navalno bendražygius. Novosibirske policija sulaikė A. Navalno štabo koordinatorių, miesto tarybos narį Sergejų Boiką ir jo padėjėją, Vladivostoke štabui vadovaujančią Jekateriną Vedernikovą, Kaliningrade – štabo savanorį. Visi jie pareigūnų nemalonę užsitraukė dėl raginimų rytoj išeiti į gatves. O Antikorupcijos fondo teisininkui, baltarusiui Vladlenui Losiui Rusiją liepta skubiai palikti ir į ją uždrausta grįžti dvejus metus.
Aiškėja ir Kremliaus kurpiamas planas pačiam A. Navalnui. Dienraštis „Bloomberg“ skelbia, kad Kremlius vasario 2 d. vyksiančiame teisme A. Navalnui planuoja skirti 3,5 metų kalėjimo bausmę. Vėliau pridėti dar dešimt metų.
Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad vienybės dėl sankcijų Rusijai Europos Sąjungoje nėra. Jas įvesti siūlo maždaug pusė Bendrijos valstybių.
„Tai, kas vyksta pono A. Navalno atveju, yra netoleruotina ir ta informacija, kuri mus pasiekia, byloja, kad žmogų ketinama įgrūsti į kalėjimą ilgiems metams. Tai visiškai neatitinka dvasios tų santykių, kurie turėtų klostytis tarp ES ir Rusijos, JAV ir Rusijos, todėl turime būti principingi, nevynioti žodžių į vatą. Tai, kas vyksta, yra nepriimtina“, – sako G. Nausėda.
Europos Sąjunga dėl sankcijų kitą pirmadienį tarsis užsienio reikalų ministrų susitikime. O štai Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje juodu ant balto parašyta, kad sankcijų turi sulaukti su V. Putinu susiję oligarchai, taip pat propagandinės žiniasklaidos darbuotojai bei jų šeimų nariai, turintys turto Europos Sąjungoje ir galintys laisvai joje keliauti.
Europos Parlamentas ragina skubiai stabdyti stabdyti dujotiekio „Nord Stream 2“ statybas ir pabrėžia, kad sulaikydamas A. Navalną, Kremlius siekia užglaistyti savo korupcinę veiklą ir nutildyti opoziciją prieš Rusijos parlamento rinkimus.