Anot jos, žemės ūkio eurokomisaras Januszas Wojciechowskis (Janušas Voicechovskis) tai užtikrino Briuselyje vykusioje Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje. Palaikymą Lietuvai išreiškė ir Vokietijos, Nyderlandų, Latvijos ir Estijos atstovai.
„Kinijos vykdomos priemonės prieš Lietuvą yra politiškai motyvuotas ekonominis spaudimas. Tokie Kinijos veiksmai yra diskriminaciniai, pažeidžia Pasaulio prekybos organizacijos principus ir tarptautines normas, be to, jie daro įtaką ir bendrai ES prekybos politikai“, – pranešime teigė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius BNS antradienį teigė, jog situacija nėra pagerėjusi, didžioji dauguma krovinių, keliaujančių į Kiniją, patiria trikdžių.
„Laukiame iš Europos Komisijos daugiau atsakymų dėl su Kinija susijusių dalykų. Dalis krovinių važiuoja, dalis vis dar stovi. Didžioji dauguma stovi. Pokyčių nėra, bet keli kartais prasprūsta – kokiu būdu, niekas nežino. Bet iš esmės situacija nepagerėjo“, – sakė V. Janulevičius.
Pastaruoju metu Lietuvos įmonės negali pateikti muitinės deklaracijų ir įvežti prekių į Kiniją, be to, Kinijos partneriai nenori bendradarbiauti – atšaukiami užsakymai, atsisakoma pratęsti ir sudaryti naujas sutartis, sutriko tiekimo grandinės.
K. Navickas Briuselyje taip pat aptarė įtemptą situaciją kiaulininkystėje. Ministrai trečią kartą ragino Komisiją skubiai imtis veiksmų šiai krizei spręsti.
Komisaras patikino, kad mato nedidelių, bet palankių galimo sektoriaus atsigavimo ženklų – EK ir toliau stebi situaciją rinkoje.
Be to, Taryboje pasiektas politinis susitarimas dėl žvejybos galimybių ES ir jai nepriklausančiuose vandenyse 2022 metais. Lietuvos tolimojo plaukiojimo žvejybos laivai galės tęsti veiklą.