„Kai kalbama apie tvarų vystimąsi, užuot vertinęs ekologiškas alternatyvas, teikiu pirmenybę kokybei“, – originalų požiūrį atskleidžia tinklaraštininkas J. D. Rothas. Jis pataria, kaip taupyti pinigus nekenkiant aplinkai.
Rinkitės geriausią variantą, kurį galite sau leisti. Kokybiškesni daiktai kainuoja daugiau, bet tarnauja ilgiau. Taigi, žiūrint į perspektyvą, jų kaina per visą naudojimo laikotarpį tampa mažesnė.
Daiktus atnaujinkite ir vėl naudokite. Gausite daugiau naudos iš turimų daiktų, jei šiek tiek investuosite į jų gyvavimo trukmę. Kuo daugiau išspausite iš turimų daiktų – nuo skutimosi peiliukų iki automobilio – tuo daugiau sutaupysite pinigų per ilgesnį laikotarpį.
Rinkitės nebūtinai tobulus produktus. „Esame įpratę pirkti produktus, kuriuose nematyti trūkumų: maistą, įrankius, rūbus. Juk tobulumas kainuoja – tiek finansiškai, tiek ekologiškai“, – pastebi tinklaraštininkas. Aukštos kokybės rankų darbo gaminiai gali turėti keletą trūkumų, natūraliai užaugintos daržovės ir vaisiai – dėmelių. Nusipirkus naudotą daiktą, kartais jį reikia pavalyti ir tai iš pradžių gali atrodyti kiek atgrasu. Vis dėlto įvertinę šių produktų suteikiamą finansinę, ekologinę ir kokybinę naudą, nustebsite, kodėl maži trūkumai jus iš pradžių erzindavo.
„Perdirbkite ir tik tada keiskite nauju. Šį triuką naudoju bandydamas susilaikyti nuo impulsyvaus pirkimo. Pavyzdžiui, jei noriu įsigyti naują televizorių, pirmiausia parduodu arba atiduodu perdirbti senąjį“, – pataria J. D. Rothas. Toks požiūris atgraso nuo nereikalingų daiktų pirkimo ar senų kaupimo.
Anot tinklaraštininko, laikytis šių patarimų gali būti sunkoka, bet pinigų ir aplinkos saugojimas gali tapti papildoma motyvacija stengtis.