Šiandien įvyko premjero Andriaus Kubiliaus iniciatyva Vyriausybėje surengta diskusija-forumas „Ekonominės ir socialinės politikos prioritetai šio sunkmečio sąlygomis“. Renginyje dalyvavo profesinių sąjungų, verslo ir darbdavių, pensininkų ir kitų organizacijų atstovai. Buvo diskutuojama ir ieškoma sutarimo, kaip Lietuva galėtų kuo greičiau ir solidariau įveikti laikiną ekonomikos sunkmetį, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.
Premjeras pažymėjo, kad susiklosčiusi ekonominė ir socialinė situacija nulėmė tris svarbiausius Vyriausybės prioritetus: valstybės finansinis stabilumas, parama verslui siekiant išsaugoti darbo vietas ir socialinė rimtis.
Forume dalyvavę finansų ministras Algirdas Šemeta, socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys, ūkio viceministras Rimantas Žylius pristatė makroekonomines ūkio perspektyvas, valstybės bei „Sodros“ biudžetų prognozes, siūlomus finansų, socialinės politikos prioritetus, verslo saulėtekio iniciatyvas.
Pasak Finansų ministro, Vyriausybė šių metų birželio mėnesį planuoja teikti papildomus biudžeto pakeitimus, kurie valdžios sektoriaus deficitą sumažintų dar apie 2 proc. BVP. Siekiant antro iš eilės deficito sumažinimo, erdvės manevrui beveik nelieka, todėl būtina atlikti struktūrinę valstybės finansavimo prioritetų reformą. Taip pat svarbu artimiausiu metu sukurti struktūrines mokesčių ir išlaidų politikas, kurios paskatintų investicijas, inovacijas, darbo efektyvumą ir užtikrintų ilgalaikį šalies ūkio augimą.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys, kalbėdamas apie socialinės politikos prioritetus, pažymėjo gimstamumo didinimą, būtinybę stiprinti šeimos institutą, užtikrinti paramą nepasiturinčioms šeimoms, gerinti vaiko teisių apsaugą. Taip pat didinti kokybišką užimtumą ir investicijas į žmogiškąjį kapitalą, plėtoti efektyvią socialinę apsaugą ir užtikrinti socialiai pažeidžiamų gyventojų grupių socialinę integraciją.. Ministras taip pat pristatė „Sodros“ biudžeto subalansavimo artimojo laikotarpio priemonės.
Ekonomikos skatinimo plano įgyvendinimo priemones trumpai aptarė ūkio viceministras Rimantas Žylius. Jis pažymėjo, kad daug dėmesio skiriama verslo finansavimo galimybių išplėtimui, pastatų energetinio efektyvumo didinimui, spartesniam Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos panaudojimui, eksportui ir investicijoms, verslo aplinkos sąlygų gerinimui. Visus siūlymus dėl verslo aplinkos gerinimo ir verslo veiklos sąlygų palengvinimo planuojama apsvarstyti vadinamajame „Verslo pavasario“ Vyriausybės posėdyje balandžio 29 dieną.
Apibendrindamas diskusiją ir padėkojęs susitikimo dalyviams už nuomones bei pasiūlymus, Andrius Kubilius pastebėjo, kad sunkmetis visus moko tartis ir susitarti, ko anksčiau nebūdavo, ir tai teikia optimizmo. Tokie forumai tampa reguliarūs, kitas socialinių partnerių susitikimas vyks Trišalės tarybos formatu ir bus skirtas Nacionaliniam susitarimui aptarti.