• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) atmetė Vilniaus valdžios pasiūlymą taikiai susitarti dėl nacionalinio stadiono konkurso ir nusprendė bylinėtis toliau. 

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) atmetė Vilniaus valdžios pasiūlymą taikiai susitarti dėl nacionalinio stadiono konkurso ir nusprendė bylinėtis toliau. 

REKLAMA

VPT Apeliaciniam teismui pirmadienį apskundė jai nepalankią Vilniaus apygardos teismo lapkričio viduryje priimtą nutartį, kuria teismas pripažino neteisėtu VPT nurodymą nutraukti nacionalinio stadiono konkursą, BNS patvirtino VPT direktoriaus pavaduotoja Jovita Petkuvienė. 

Apygardos teismo teigimu, VPT neturėjo pakankamo pagrindo nutarti, kad projektas neatitinka koncesijos požymių ir todėl koncesija yra neteisėta. 

„Viešųjų pirkimų tarnyba apsvarstė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos siūlymą ir, įvertinusi Vilniaus apygardos teismo sprendimo motyvus bei argumentus, nusprendė teismo sprendimą skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui“, – rašoma VPT rašte savivaldybei, kurį matė BNS.  

Po apygardos teismo sprendimo Vilniaus valdžia pasiūlė VPT susitarti taikiai, tačiau pastarosios tuometinė laikinoji vadovė J. Petkuvienė BNS teigė, kad taikos sutartis yra „mažiau svarstytinas variantas“.  

REKLAMA
REKLAMA

Po kelerius metus trukusių konkurso procedūrų koncesijos sutartį su konkursą laimėjusia „Axis industries“ bei projekto finansuotoju „Baltcap“ savivaldybė planavo pasirašyti dar kovą. Tam pritarė tiek savivaldybės taryba, tiek Vyriausybė.

REKLAMA

Pagal bendrą savivaldybės, statytojų, finansuotojų ir Vyriausybės sutartį, kompleksą daugiau nei du dešimtmečius valdytų bendrovė „Kauno arena“. Jį tikėtasi pastatyti 2023-iaisiais.

Komplekso su 15 tūkst. vietų stadionu ir kitais objektais statyba būtų kainavusi apie 93,2 mln. eurų, tačiau mokėjimus išdėsčius per 25 metus, „BaltCap“ fondui planuota iš viso sumokėti beveik 156 mln. eurų.

Vyriausybės dalis, atsižvelgiant į sutarties projektą, būtų siekusi apie 54,5 mln. eurų, savivaldybės – 101,5 mln. eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kovą VPT neleido pasirašyti koncesijos sutarties – pasirašymas sustabdytas Finansinių nusikaltimų tarnybos (FNTT) ir Generalinės prokuratūros prašymu.

Teisėsauga siekė išsiaiškinti, ar koncesijos vertės padidėjimas po derybų yra pagrįstas ir teisėtas.

VPT gegužę pareiškė, kad koncesijos sutartimi turėjo būti išskaidytos valstybės ir savivaldybės rizikos, tačiau pakeitus projekto finansavimo modelį, visa rizika teko joms, todėl planuota pasirašyti sutartis su koncerno „Icor“ bendrovė „Axis industries“ negali būti laikoma koncesijos sutartimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po VPT įpareigojimo ir alternatyvų analizės Vyriausybė paskelbė, jog Vilniuje yra kelios futbolo stadiono statybos galimybės, tačiau nurodė, kad jai artimesnė Nacionalinio stadiono idėja.

Nacionalinio stadiono komplekse be stadiono planuotas dar ir lengvosios atletikos stadionas, sporto kompleksas su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso, krepšinio salėmis, bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centras su biblioteka, 300 vietų darželis ir Sporto muziejus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų