Tyrimų instituto ZEW ekonominių lūkesčių indeksas mažėjo trečią mėnesį iš eilės ir nukrito 14,8 punkto iki minus 10,7 punkto.
Rodmenys buvo prastesni, nei tikėjosi analitikai, ir rodo, kad indeksas pirmą kartą nuo 2022 metų gruodžio grįžo į neigiamą zoną.
Neigiamas rodiklis reiškia, kad dauguma investuotojų yra nusiteikę pesimistiškai.
„Finansų rinkos ekspertai numato, kad ir taip nepalanki ekonominė padėtis per ateinančius šešis mėnesius pablogės“, – sakoma ZEW prezidento Achimo Wambacho pranešime.
„Vokietijos ekonomika gali patekti į recesiją, nors ir lengvą“, – pridūrė jis.
Anot jo, niūresnes nuotaikas iš dalies lėmė tai, kad investuotojai rengiasi tolesniam Europos Centrinio Banko vykdomam palūkanų normų didinimui, o galimas Jungtinių Valstijų įsipareigojimų nevykdymas „prideda neapibrėžtumo pasaulio ekonomikos perspektyvoms“.
2022 metų paskutinį ketvirtį susitraukusi 0,5 procento dėl aukštų energijos kainų, Vokietijos ekonomika vos išvengė nuosmukio, 2023 metų pirmąjį ketvirtį fiksuodama lėtą augimą.
Visgi virtinė nedžiuginančių ekonominių duomenų pastarosiomis savaitėmis sužlugdė viltis, kad Europos pramonės jėgainės laukia stiprus atsigavimas.
Gamyklų gaunamų naujų užsakymų skaičius kovo mėnesį susitraukė labiausiai nuo COVID-19 pandemijos protrūkio.
Pramonės gamyba kovo mėnesį taip pat sumažėjo labiau nei tikėtasi, daugiausia dėl smarkiai sumažėjusios automobilių gamybos.