Federalinė statistikos agentūra „Destatis“ bendrojo vidaus produkto (BVP) nuosmukį pavadino „istoriniu“ ir teigė, kad jis yra daug didesniu nei per 2008–2009 metų finansinę krizę fiksuotas nuosmukis.
Vokietijos ekonomikos ministras Peteris Altmaieris (Peteris Altmajeris) kiek anksčiau šiais metais perspėjo, kad pandemija pastūmės didžiausią Europos ekonomiką į „giliausią nuosmukį“ pokario istorijoje, užbaigdama dešimtmetį trukusį augimą.
Vis dėlto ketvirtadienio duomenys nustebino analitikus, kurie balandžio–birželio mėnesiais prognozavo maždaug 9 proc. mažėjimą.
Pasak „Destatis“, pastangos sustabdyti viruso protrūkį paskatino „didžiulį nuosmukį“ tiek eksporto, tiek importo srityse, nors vyriausybės išlaidos per tą laiką padidėjo.
Visgi blogiausias etapas galbūt jau liko praeityje.
Regis, Vokietijai pavyko atlaikyti koronaviruso pandemijos suduotą smūgį geriau nei daugeliui jos kaimynių, todėl gegužės pradžioje šalis pradėjo atidaryti gamyklas, parduotuves ir restoranus, kad ekonominė veikla vėl galėtų atsigauti.
Vokietija taip pat sugebėjo išvengti masinių atleidimų, nes ketvirtadienio duomenys rodo, kad nedarbas liepos mėnesį išliko stabilus ir siekė 6,4 proc. – taip pat, kaip ir birželio mėnesį.
Ketvirtadienio duomenys „yra žvilgsnis per galinio vaizdo veidrodį“, – naujienų agentūrai AFP teigė ING banko ekonomistas Carstenas Brzeskis (Karstenas Bžeskis).
„Ekonomika jau pradėjo atsigauti antrąjį ketvirtį,“ – pridūrė jis.
P. Altmaieris teigė besitikintis, kad spalį Vokietijos ekonomika įgaus pagreitį.
Jo ministerija prognozuoja, kad per 2020 metus Vokietijos ekonomika susitrauks sumažės 6,3 proc., o 2021 metais ūgtels 5,2 procento.