• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad jau rengiasi klientų gyventojų praėjusių metų pajamų deklaravimui.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad jau rengiasi klientų gyventojų praėjusių metų pajamų deklaravimui.

REKLAMA

Pasak inspekcijos, šiuo metu vyksta duomenų perkėlimas į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), deklaravimo instrukcijų atnaujinimas skirtingiems deklaravimo atvejams Youtube kanale ir pasirengimas aptarnauti didesnį klientų skaičių telefonu, tiek raštu, tiek ir gyvai – VMI padaliniuose.

Nuo kovo 8 d. du kartus didinamas klientų aptarnavimo padalinių, aptarnaujančių atvykstančius klientus, pajėgumas, o telefonu paslaugas teiks daugiau mokesčių ekspertų. 

Kasmet didžioji dalis klientų dėl kilusių klausimų į VMI kreipiasi telefonu, dėl to deklaravimo laikotarpiu skambučių skaičius išauga daugiau kaip dvigubai.

Pernai deklaravimo laikotarpiu konsultantai atsakė į daugiau kaip 428 tūkst. gyventojų skambučių (apie 10 tūkst. į dieną).  

REKLAMA
REKLAMA

Dėl šios priežasties, klientams kuriems nepavyksta pateikti deklaracijos savarankiškai ir reikalinga konsultacija, rekomenduojame rinktis paslaugas, palengvinančias šį procesą ir mažinančias laukimo laiką:

REKLAMA
  • Užsisakykite VMI skambutį – jei paskambinus mokesčių informacijos centro telefonu 1882 VMI konsultantai užimti, rekomenduojama pasinaudoti skambučio užsakymo paslauga. Gyventojas gali užsisakyti VMI konsultantų atskambinimą jam patogiu laiku. Tai galima padaryti prisijungus prie Mano VMI. Dešiniajame kompiuterio ekrano kampe viršuje paspaudus „konsultanto“ ikonėlę  ir pasirinkus „Užsakykite skambutį“.
  • Identifikuoti sulaukia greičiau konsultacijų – Gyventojai, kurie Mano VMI paskyroje yra užsisakę autentifikavimo paslauga pagal telefono numerį, bus greičiau sujungti su VMI konsultantu, nes sistema automatiškai jiems suteiks pirmenybę, o atsiliepus nereikės atsakyti į papildomus identifikavimo klausimus. Tokiu būdu gyventojas sutaupo laiko, nes gerokai sutrumpėja jo aptarnavimo laikas.

Planuojantiems deklaravimo laikotarpiu atvykti į klientų aptarnavimo padalinį, primename, kad būtina vizito registracija, interneto svetainėje

REKLAMA
REKLAMA

Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) už 2022 m. gyventojai jau pateikė daugiau kaip 300 tūkst. pajamų mokesčio deklaracijų.

Kiek pinigų galima susigrąžinti

Daugelis gyventojų jau gali pamatyti preliminarias deklaracijas ir sužinoti, ar jiems priklausys mokesčio permoka. Tą galima padaryti prisijungus prie asmeninės VMI paskyros.

Paprastai kalbant gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoka susidaro tada, kai žmogus visus metus moka įprastinį mokesčio tarifą, bet nepasinaudoja visomis įstatyme numatytomis lengvatomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjus metams, VMI gauna duomenis apie visus sumokėtus mokesčius ir visas gyventojų patirtas išlaidas, kuriomis mažinama mokėtina GPM suma arba numatoma lengvata.

Pagal gautus duomenis suformuojama preliminari deklaracija, o ją pateikus galima ir paprašyti permokos grąžinimo.

VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Inga Gedminienė priminė, kad numatyta nemažai laiko, per kurį žmogus gali susigrąžinti mokesčio permoką.

REKLAMA

„Svarbu pažymėti, kad gyventojai, kurie teikia deklaraciją nes gali susigrąžinti gyventojų pajamų mokestį, taip pat neturėtų skubėti – permokas VMI visiems klientams grąžina iki liepos 31 d. 

O permokų grąžinimui sąrašai sudaromi atsitiktine tvarka, neatsižvelgiant į deklaracijos pateikimo datą“, – komentavo I. Gedminienė.

VMI duomenimis, pernai 867 tūkst. gyventojams buvo pervesta per 252 mln. eurų pajamų mokesčio (GPM) permokos. Taigi, vidutiniškai vienam gyventojui buvo sugrąžinta 290 eurų suma. Tačiau priklausomai nuo to, kokia lengvata taikoma žmogui, grąžintina pinigų suma gali gerokai skirtis.

REKLAMA

Pavyzdžiui, kiek daugiau nei pusė milijono gyventojų pernai susigražino pajamų mokesčio permokas perskaičiavus GPM dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) taikymo už 2021 metus. Jiems iš viso grąžinta apie 196 mln. eurų GPM permokos. Taigi vienam gyventojui – vidutiniškai po 392 eurus.

Pasinaudojus kitomis teisės aktais numatytomis pajamų mokesčio lengvatomis, 396 tūkst. gyventojų susigrąžino beveik 70 mln. eurų GPM permokos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš jų didžiausios GPM permokos sumos susidarė dėl:

gyvybės draudimo įmokų (284 tūkst. gyventojų susigrąžino beveik 46 mln. eurų);

mokesčių už studijas (kiek daugiau nei 39 tūkst. gyventojų susigrąžino beveik 11 mln. eurų);

palūkanų už būsto kreditą (46,5 tūkst. gyventojų susigrąžino beveik 3 mln. eurų);

įmokų į pensijų fondus (apie 37 tūkst. gyventojų susigrąžino kiek daugiau nei 5 mln. eurų);

studijų kredito (14,7 tūkst. gyventojų susigrąžino 1,8 mln. eurų).

VMI duomenimis, praėjusiais metais 81 proc. visų gyventojų, kurie galėjo pasinaudoti GPM lengvatomis deklaruodami pajamas, taip ir padarė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų