VMI pažymi, kad teismo sprendimas prieštarauja Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisminei praktikai, ir mano, jog absurdiška teigti, kad Valstybės kontrolės sprendimas neturėjo teisinių padarinių Mokesčių inspekcijai. Institucijos nuomone, sprendimas yra nepagrįstas ir nemotyvuotas, o VMI argumentai dėl ginčo esmės net nebuvo išnagrinėti.
VMI primena, kad teismo prašė patenkinti skundą ir Lietuvos Respublikos valstybės kontrolieriaus pavaduotojo 2013-07-19 sprendimą (Nr. SP-3 „Dėl reikšmingų teisės aktų pažeidimų Valstybinės mokesčių inspekcijos mokesčių fonde“) pripažinti nepagrįstu bei panaikinti.
VMI nuomone, Valstybės kontrolės pastebėjimai nėra pagrįsti surinktais pakankamais, aktualiais, patikimais ir tinkamais audito įrodymais, o pateiktos išvados nepagrįstos. Pažymėtina, jog VMI taip pat negali sutikti, kad, pavyzdžiui, Valstybės kontrolės nustatyti galimi neatitikimai yra reikšmingi. Nepriklausomų ekspertų vertinimu, pvz., vieno mėnesio gyventojų pajamų mokesčio paskirstymo neatitikimai siekia 20–40 litų, o iš viso buvo paskirstyta beveik 100 milijonų litų.
VMI teisininkai apeliacinį skundą planuoja pateikti dar šiandien.