Kreditų biuro „Creditinfo“ duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų įtraukia save į nekredituotinų asmenų sąrašą. Tai reiškia, kad sistemos „Mano Creditinfo“ vartotojai pasinaudoja galimybe internetu užsiregistruoti, jog laikinai jų vardu nebūtų išduodami kreditai, pradėtos teikti telekomunikacijų paslaugos. Taip gyventojai gali apsisaugoti nuo galimų tapatybės vagysčių, kai pamestais ar padirbtais dokumentais nelegaliai pasinaudoja kiti asmenys.
„Sunkmečiu įprastai išauga sukčiavimo mastai, o oficiali statistika rodo, kad Lietuvoje pernai užregistruota beveik 1,5 tūkst. daugiau kreditinio sukčiavimo atvejų nei 2008-aisiais, kuomet kreditai paimami pasinaudojus svetimu ar padirbtu dokumentu. Problema tampa vis opesnė, todėl gyventojams, kurie artimiausiu metu neplanuoja imti paskolų ar užsisakyti telekomunikacijų paslaugų, nekredituotinų asmenų sąrašas yra vienas iš būdų apsaugoti savo tapatybės duomenis nuo sukčių“, – teigia kreditų biuro „Creditinfo“ generalinis direktorius Andrius Bogdanovičius.
Pasak A. Bogdanovičiaus, nekredituotinų asmenų sąrašas yra laikina tapatybės duomenų apsaugos priemonė, nes gyventojai patys įtraukia save į šį sąrašą, o nusprendę paimti kreditą ar užsisakyti telekomunikacijų paslaugas, jie apie tai pranešę yra išregistuojami. Į nekredituotinų asmenų sąrašą iki šiol užsiregistravo beveik 1,4 tūkst. Lietuvos gyventojų.
Sistema „Mano Creditinfo“ naudojasi visi Lietuvoje veikiantys bankai, lizingo, vartojimo kreditų, telekomunikacijų įmonės ir didžioji dalis greitųjų kreditų bendrovių, kuomet tikrina, norinčio paimti kreditą ar užsisakyti telekomunikacijų paslaugas, asmens įsipareigojimų vykdymo tikimybę. Todėl, jei gyventojas yra įtraukęs save į nekredituotinų asmenų sąrašą, tai finansų ar telekomunikacijų bendrovės nesuteikia kredito ar paslaugų.
Pernai lapkritį pradėjusi veikti sistema „Mano Creditinfo“ taip pat suteikia gyventojams galimybę pasitikrinti savo kredito reitingą, stebėti turimus pradelstus įsiskolinimus bei sužinoti įmones, kurios domėjosi jų kreditingumu.