Prabėgantį graužiką Fabijoniškių mikrorajono „Iki“ parduotuvėje užfiksavo vilnietė Ligita.
„Manau, kad žiurkė, nes ji pakankamai jau didelė buvo. Tai ji prie riešutų lakstė, o paskui ten prie bulvių, svogūnų nubėgo", – kalbėjo vilnietė Ligita Biekšaitė.
Moteris teigia išsigandusi, kad gyvūnas laksto visai šalia maisto produktų, kuriuos galėjo liesti.
„Jos vis tiek ir ligas nešioja, tai dabar reikės galbūt labiau plauti maistą, atsargiau", – kalbėjo ji.
„Iki“ praneša jau gavusi oficialų skundą dėl šio atvejo. Prekybos centro atstovės Bertos Čaikauskaitės teigimu, į tokius nutikimus parduotuvė reaguoja rimtai ir prisiima atsakomybę.
„Operatyviai reagavome ir buvo iškviesta mūsų prekybos tinklą aptarnaujanti kenkėjų kontrolės įmonė, taip pat informuotas pastato valdytojas, nes šiame pastate esame tik vieni iš nuomininkų mūsų įmonėje yra nuolatos vykdoma kenkėjų kontrolės programa“, – komentavo „Iki“ atstovė Berta Čaikauskaitė.
Maisto ir veterinarijos tarnyba sulaukia vis daugiau skundų dėl prekybvietėse pastebėtų graužikų. Šiuo metu tokių nusiskundimų vidurkis – apie 5 per metus. Specialistai praneša, kad tai kelia pavojų žmonių sveikatai.
„Na, iš tiesų graužikai tikrai yra didelis pavojus, pavojus sveikatai. Žinom, kokias ligas ir sunkias jie platina ir juo labiau, kad tokių ligų susirgimų skaičius kasmet Lietuvoje auga, kalbu apie leptospirozę ir jersiniozę“, – kalbėjo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Daiva Ruželienė.
Tačiau vienos iš kenkėjų kontrolės įmonės „Dezimfa“ vadovo Liutauro Grigaliūno teigimu, net sąžiningai laikantis visų higienos reikalavimų, visiškai užtikrinti saugos šioje vietoje neįmanoma: „Jeigu yra dideli pastatai, prekybos centras įsikūręs multifunkciniame pastate didžiuliam, kuriame taip pat yra visokiausių landų, visokiausių nesandarumų. Pagaliau komunikacijos kanalai, kurie siekiasi galbūt su gretimai esančiais rajonais."
Specialistas sako, kad geriausia apsisaugoti nuo graužikų ir kitų kenkėjų gali padėti tinkamas apsauginių priemonių išdėliojimas. Todėl kone visi prekybos centrai turi kenkėjų kontrolės programas.
Klausiame šalia parduotuvės sutiktų praeivių: ar baugina mintis, kad prie maisto galima rasti bėginėjantį graužiką?
„Nu kaip, nelabai jau būtų malonu, aišku“, – sakė žmogus.
„Daug maisto produktų ir viskas, čia gyvenimiškas dalykas, visur gali atsirasti, aš čia nedarau tragedijos“, – dėstė kitas.
„Ką gali žinot, gal ir pas tave namie jų yra, tik jų tu nepamatai, nieko baisaus. Bet pamačius, tai klykčiau“, – sakė dar vienas žmogus.
Maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, prekybos centrui, kuriame aptiktas graužikas, gresia baudos dėl bendros higienos nesilaikymo. Pirmąkart skiriama nuo 70 iki 140 eurų, už pakartotinus pažeidimus bauda didėja.