Praėjusią savaitę kompanija paskelbė apie gautą 185 tūkst. eurų finansavimą iš pagal JEREMIE iniciatyvą investuojančios fondų valdymo UAB „Practica Capital“. Su šiomis investicijomis „CGTrader“ ketina plėsti savo komandą ir aktyvinti virtualaus 3D objektų turgaus bendruomenę, rašo arcticstartup.com.
Sujungdama šias skirtingas 3D modeliavimo rinkas, „CGTrader“ siekia įvesti autorinio atlyginimo modelio naujovę. „Problema ta, kad šioje pramonės šakoje autorinis atlyginimas paprastai yra labai mažas. Taigi, jei jūs padarote 3D modelį, iš tiesų galite gauti tik apie 60-40 proc. nuo pardavimų“, - sakė Dalia Lašaitė, neseniai prisijungusi prie startup'ų.
„CGTrader“ įkūrėjas ir generalinis dirktorius Marius Kalytis pats yra CG dizaino specialistas, todėl puikiai žino šią problemą.
„Mūsų verslo modelis yra daug naudingesnis kūrėjams. Mūsų konkurentai yra tarsi tarpininkai, mes tokie nesame. Kūrėjai ir produkto pirkėjai bendradarbiauja tiesiogiai, todėl autorius gali gauti iki 95 proc. pelno. Tai yra didžiulė motyvacija“, - sakė Marius Kalytis.
„CGTrader“ principas labai panašus į sėkmingai veikančias nuotraukų ir vektorinės grafikos prekybos sistemas. Modelio kūrėjas įkelia jį į sistemą, nustato kainą ir laukia, kol kažkas panorės jį nusipirkti. Tuo tarpu ieškantys modelio gali peržiūrėti egzistuojančių modelių galerijas ir išsirinkti sau tinkamą.
Bet yra ir viena išskirtinė sąvybė – „CGTrader“ nerenka komisinio mokesčio nuo kiekvieno pardavimo – visa suma atitenka tiesiai pardavėjui į "PayPal" sąskaitą. Tuo tarpu pinigus “CGTrader” tikisi surinkti iš aktyvavimo mokesčio. Autoriai gali patys pasirinkti – ar mokėti po 5 JAV dol. už kiekvieną modelį, ar vienkartinį 20 JAV dolerių metinį mokestį. Jis taikomas įkeliant modelį į sistemą.
„CGTrader“ įkūrėjai – lietuviai Donatas Aksomitas ir Marius Kalytis – patys yra 3D modelių kūrėjai. Jie sakosi šį verslą pradėję siekdami sukurti „sąžiningą sistemą“, kuri neapiplėšinėtų autorių didžiuliais komisiniais. Projektas šiuo metu yra „open beta“ stadijos, bet jau pritraukė kelių stambių modelių kūrėjų – „CGShape“ ir „NoneCG“ – dėmesį.