Maždaug 30 proc. darbuotojų mano, kad darbuotojo noras dirbti geresnėmis sąlygomis yra normalu ir logiška, taigi panorėję uždirbti daugiau nesvarstytų ir apie tai pasikalbėtų su darbdaviu. Dauguma (maždaug pusė) CVbankas.lt respondentų dvejotų, ar pasikalbėti su darbdaviu ir užsiminti apie norą uždirbti daugiau, bet mano, kad pasiryžtų ir išsakytų, ko tikisi. Tyrimo dalyvių nuomone, tokiam klausimui reikia ryžto ir pasiruošimo. Vis dėlto vidutiniškai kas penktas pasakyti darbdaviui, kad tikisi geresnių sąlygų, neišdrįstų. Šie respondentai baiminasi likti nesuprasti, bijo, kad vadovo požiūris į juos pasikeistų, taigi lauktų, kol patys darbdaviai pasiūlytų geresnes sąlygas.
Nors dalis darbuotojų bijo pasakyti darbdaviui, kad norėtų uždirbti daugiau, dirbti laisvesniu darbo grafiku ar tikisi kitų motyvuojančių priemonių, vis dėlto tik nedidelei daliai išbandžiusių teko nusivilti. Apie 40 proc. darbuotojų, išsakiusių savo norus vadovui, sulaukė darbdavio pritarimo – į jų norus buvo atsižvelgta, dar 40 proc. sąlygos buvo pagerintos, tik ne tiek, kiek patys darbuotojai tikėjosi. Į prašymus apsvarstyti geresnes darbo sąlygas neatsižvelgė apie 20 proc. darbdavių, atskleidė CVbankas.lt tyrimas.
Iš CVbankas.lt duomenų matyti, kad darbuotojai dažniausiai tikisi atlyginimo pokyčių (didesnio atlyginimo (62 proc. respondentų) arba kitokios atlyginimo skaičiavimo sistemos (5 proc.), lankstesnio darbo grafiko (52 proc.), papildomų motyvacinių priemonių (48 proc.), galimybės kilti karjeros laiptais (29 proc.). Mažiausiai tikimasi mažesnio krūvio: darbuotojai pasiruošę dėti pastangų ir išlaikyti savo darbo kokybę – mažesnio darbo krūvio tikisi vos keli procentai respondentų.