„Kalbant apie rugpjūčio mėnesio šiek tiek didesnę kainą, palyginus su ankstesniais laikotarpiais, tai iš esmės ją nulėmė remontai, kurie buvo atlikti nacionalinėse jungtyse, – konkrečiai kalbame apie „Nordbalt“ jungtį, kuomet elektros energijos turėjome importuojamos mažiau iš Skandinavijos“, – pirmadienį LRT radijui teigė R. Pocius.
„Šiais metais išties galima apibūdinti situaciją elektros rinkoje kaip stabilią, palyginus su tuo, kas buvo praėjusiais metais“, – pridūrė jis.
Anot VERT vadovo, taryba prognozuoja, kad ateityje elektros kaina išliks panaši, kaip dabar.
„Žvelgiant į priekį, kaip tik reguliavimo taryba kitų metų pirmam pusmečiui nustatė prognozuojamą rinkos kainą, kuri galėtų siekti apie 100 eurų už megavatvalandę (MWh), tai šiandien dienai matome, kad rinka neįžvelgia kažkokių rimtų priežasčių elektros energijos kainų svyravimui, tai kaina, ji turėtų išlikti maždaug panašiame lygyje“, – teigė jis.
Lietuvos energetikos agentūros (LEA) teigimu, didžiausia šiais metais vidutinė kaina rinkoje buvo rugsėjo 1–19 dienomis – 12,6 cento (be PVM) – 23 proc. didesnė nei rugpjūtį. Rugsėjo 18–24 dienomis kaina smuko 22 proc.
Nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams vienos laikos zonos standartinis garantinio tiekimo tarifas rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, pabrango 13,5 proc. iki 21,8 cento už kWh.