• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį sušauktame Vyriausybės pasitarime nuspręsta, kad smulkiojo ir vidutinio verslo išlaidos darbuotojų Covid-19 tyrimams iš dalies bus kompensuojama iš valstybės biudžeto.

Pirmadienį sušauktame Vyriausybės pasitarime nuspręsta, kad smulkiojo ir vidutinio verslo išlaidos darbuotojų Covid-19 tyrimams iš dalies bus kompensuojama iš valstybės biudžeto.

REKLAMA

Kaip informavo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, iš viso priemonei bus skirta 30 mln. eurų.

Pagal šia priemonę smulkiojo ir vidutinio dydžio įmonėms, kurių veikla įrašyta į nukentėjusių sąrašą, bus neatlyginamai kompensuojama 12 eurų už vieną testą.

Darbdaviai turės pirmiausia patys sumokėti už darbuotojų testavimą, o vėliau prašyti, kad tam išleistos sumos iš dalies būtų kompensuotos.

Premjerė Ingrida Šimonytė vylėsi, kad testų dalinis kompensavimas paskatins darbdavius aktyviau tikrinti darbuotojus prieš jiems pradedant darbą tose srityse, kurios dabar ribojamos griežto karantino.

REKLAMA
REKLAMA

Kokios tiksliai veiklos bus leidžiamos, turėtų paaiškėti trečiadienį per Vyriausybės posėdį.

Pirmadienį užsiminta, kad kirpėjai ir grožio specialistai galėtų pradėti teikti paslaugas, jeigu vienu metu ne mažesniame kaip 20 kv. m plote būtų apgyvendinamas vienas klientas.

REKLAMA

Taip pat vienam žmogui galėtų būti vedamos sporto treniruotės lauke.

Atlikti testą darbuotojams, kurie pradės veiklą po atlaisvinimų, bus galima nuo kito pirmadienio, vasario 15 d.

Išplatintame pranešime Ekonomikos ir inovacijų ministerija patikslino, kad smulkiajam ir vidutiniam verslui iš dalies bus atlyginamos išlaidos už sveikatos priežiūros įstaigose atliktus greituosius tyrimus ir testus.

REKLAMA
REKLAMA

Skai2iuojama, kad iš viso bus galima testuoti apie 100 tūkst. darbuotojų, o vienas žmogus per tris mėnesius galėtų būti patikrintas 12 kartų.

„Norime, kad verslas sklandžiai ir saugiai galėtų tęsti veiklą, dėl to inicijuojame testavimo kompensaciją įmonėms, kad jos galėtų reguliariai testuoti savo darbuotojus. Ši parama ne tik sumažins darbuotojus jau testuojančių įmonių išlaidas, bet ir, tikimės, paskatins tai daryti daugiau įmonių. Reguliarus testavimas leis itin greitai atsekti užsikrėtimo atvejus, taigi įmonės apsaugos savo darbuotojus ir galės veikti be priverstinių pertraukų“, – pranešime cituojama A. Armonaitė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kompensacijas gaus smulkusis ir vidutinis verslas, įskaitant dirbančiuosius savarankiškai, jei jų veiklos buvo apribotos antrojo karantino metu. Į pagalbą galės pretenduoti tie verslai, kurie per pastaruosius dvejus metus nėra išnaudoję 200 tūkst. eurų valstybės pagalbos kartelės.

Darbuotojams tyrimai turi būti atliekami reguliariai, kompensacijos už juos bus pervedamos įmonėms periodiškai pagal atliktų tyrimų skaičių. 

REKLAMA

Greitasis testavimas leidžia operatyviai atsekti susirgimo atvejus, trumpinti kai kurių darbuotojų izoliacijos laikotarpį arba jų išvis neizoliuoti.

Greitasis serologinis antikūnų testas nustato, ar asmuo yra persirgęs koronavirusu, o greitasis antigenų testas parodo, ar asmuo šiuo metu serga šia liga. Antikūnų testas atliekamas ne dažniau kaip kas 60 dienų, o antigeno testas – ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10  dienų.

REKLAMA

Dar 2 mln. eurų ministrė A. Armonaitė pasiūlė kompensacijos turgaviečių prekeiviams. Kiekvienas iš jų galės gauti 300 eurų kompensaciją už turgaviečių nuomą.

Šias išmokas prekybininkams mokės Valstybinė mokesčių inspekcija. Tokia priemonė buvo taikoma ir pirmojo karantino metu praėjusį pavasarį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų