Ne tik didelės įmonės ir korporacijos siekia diversifikuoti verslu, bet ir smulkieji verslininkai taip stengiasi mažinti riziką ir ieškoti naujų galimybių. Ukmergės verslininkė Zofija Varžgalienė valdo autoservisą, kavinę, o pernai Ukmergėje pastatė modernius laidojimo namus.
Dirbate labai skirtingose srityse, o dabar padedate laidoti ir ukmergiškius. Kaip kilo ši mintis?
Ieškojau, ką galima dar Ukmergėje pasiūlyti. Kadangi laidojimo namai yra nuo tarybinių laikų, kurie jau netenkina žmonių, kilo mintis pasiūlyti tai, ko nėra.
Dėl kokių priežasčių siekiate diversifikuoti verslą?
Vienos rūšies paslaugos gali nebeturėti paklausos, gali būti perpildyta rinka. Jei vienoje vietoje nesiseka, palaiko kita verslo rūšis.
Dažniausiai paslaugų įmonės didelį dėmesį skiria klientų aptarnavimui. Kaip manote, kas yra svarbu dirbant paslaugų versle?
Paslaugų versle reikia save atiduoti visą, nes klientai dabar išrankūs, turintys daug reikalavimų. Ypatingai rajoniniuose centruose, kur pasiūlyta visko daugiau negu reikia, turi labai stengtis ir tenkinti kiekvieno kliento norą. Jei nesistengsi, tai neverta ir pradėti.
Sakykite, ar padeda pažintys versle? Ne paslaptis, kad mažesnių rajonų žmonės vieni kitus pažįsta. Gal tai kenkia verslui?
Žinoma, kad mažuose miesteliuose sunku dirbti. Todėl, kad ir žmonių srautas yra nedidelis, tave pažįsta, nuolaidos prašo, o negali jų daryti. Čia visi „švogeriai“.
Kai kuriems žmonėms išmokti naujų dalykų yra sunku. Kaip Jums pavyksta gilintis nuo automobilių detalių iki į karstų?
Mes paimame žmones, kurie turi kompetencijos. Aš visada sakau, kad ne šventieji puodus lipdo, juk įgyjama patirties, po to norisi kažko naujo, norisi save realizuoti. Jei viskas eina viena kryptimi ir monotoniškai, pasidaro nebeįdomu.
Ką galvojate apie smulkaus verslo ateitį?
Ateities planai migloti. Moskesčiai dideli, išlaidos didelės. Niekada neesi tikras, kad neprireiks verslo uždaryt. Todėl esi priverstas vyniotis, suktis, kaip įmanoma.
Žinių radijas