„Juvelyrika eina šalia, ji kaip papildomas hobis tarp tų didelių darbų, atsipalaidavimui. Juvelyrika nėra mano pagrindinė šaka“, - laidoje „Verslo ritmu“ teigė L. Austė.
Stiklo juvelyrė prisipažįsta, kad stiklas – pretenzinga medžiaga, o darbas su stiklu – sunkus. „Stiklo medžiaga reikalauja daug įdirbio ir įrengimų: ir krosnių, ir šlifavimo dalykų... Namų sąlygomis su stiklu nepadirbsi. Be to, reikia daug metų mokytis, kad išmoktum su specialia įranga dirbti.“
L. Austė teigia, kad, kurdama savo stiklo gaminių studiją, iš karto apie investicijų atsipirkimą negalvojusi, tačiau įdėti pinigai į stiklo krosnis ir į kitą įrangą esą sugrįš. „Čia kaip ir kiekvienas menas – ateina iš pašaukimo. Realiai nelabai galvoji apie tą atsipirkimą. Aišku, dabar stiklas yra labai populiarus moderniame interjere ir tikrai, manau, kad atsiperka.“
Rinkoje atrasti savo klientą stiklo gaminių kūrėjai padeda ir pasirinkta unikali gamybos technologija, todėl konkurentų Lietuvoje moteris sako kol kas neturinti. „Lietuvoje buvo kelios įmonės pūsto stiklo, individualių menininkų, bet tikrai nedaug. Aš dirbu su keptu stiklu, krosnyje formuotu. Tai nėra karštas pūstas stiklas su vamzdeliu, formuotas lakštiniu būdu.“
L. Austė teigia, kad aktyviai klientų neieško – esą jie patys ją suranda. „Specialių pastangų nededu reklamai. Vis tiek esi vienas žmogus, kuris atlieka savo darbą – nėra tų didelių apimčių. Tai nėra įmonė, kur dirba žmonės, dirbi kaip individualus menininkas ir tada žmonės patys tave suranda, ta reklama yra iš lūpų į lūpas.“
Tiesa, svajojantiems apie unikalius menininko sukurtus stiklo papuošalus ar šviestuvus, tenka smarkiai papurtyti piniginę. Autoriniai stiklo darbai kaina prilygsta net labiau žinomų menininkų tapybai.
„Stiklas – ypač brangi medžiaga. Lyginant su tapyba ar medžiu, stiklo medžiaga yra daug brangesnė. Meninis stiklas nėra tas langinis ar vitrininis stiklas. Tai spalvotas stiklas, kuris tikrai brangiai kainuoja, jo sąnaudos ir pagaminimas labai brangūs, savaime tas gaminys gaunasi brangus. Vitražas visą laiką buvo prabangos prekė: mažai individualių namų turėjo vitražus ar stiklines pertvaras“, - kalbėjo L. Austė.