Automobiliams sustoti draudžiantis laikinas kelio ženklas verslininkus išvedė iš kantrybės.
Žiemiški orai šiemet pridarė nesibaigiančių rūpesčių miestą tvarkančioms organizacijoms – dėl iškritusio gausaus sniego sudėtinga valyti gatves, kuriose stovi palikti automobiliai. Todėl miesto valdžia nusprendė pastatyti laikinus kelio ženklus, draudžiančius kai kuriose gatvių atkarpose automobiliams sustoti ir stovėti. Toks ženklas atsirado ir Respublikos gatvės pradžioje. Kelio ženklas „Sustoti draudžiama“ įrengtas dešinėje gatvės pusėje ir galioja iki Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos. Tačiau šituo kelio ženklu visiškai nesidžiaugia verslininkai. Ypač tie, kurių įmonės įsikūrusios draudžiamojo ženklo zonoje. Jie ketina nešti peticiją į Savivaldybę, kad ženklas būtų nuimtas. Smulkieji ketina ginti savo interesus „Panevėžio balsui“ verslininkas Rimantas Kiela pasakojo, kad Respublikos gatvės pradžioje laikinas kelio ženklas „Sustoti draudžiama“ atsirado praėjusios savaitės penktadienį, gruodžio 21dieną.
„Pastatytas laikinas kelio ženklas nenaudingas verslininkams, turintiems įmones ženklo galiojimo zonoje. Automobiliams gatvės atkarpoje iki bibliotekos sustoti negalima. Šitoje gatvės atkarpoje kone kiekviename name yra įsikūrusios įstaigos ir jas per dieną aplanko ne vienas ir ne du žmonės. Kur jiems statyti automobilius, jei, tarkime, užsuko į gėlių parduotuvę arba nusprendė papietauti kavinėje? – klausė verslininkas. – Švenčių metas dabar ir žmonėms reikia apsipirkti. Tačiau miesto valdžia nusprendė, kad reikia pastatyti draudžiamąjį kelio ženklą. Man atrodo, kad jie tą darė neįsigilinę į verslininkų interesus...“
R. Kielos įsitikinimu, tokie neapgalvoti valdininkų sprendimai žlugdo verslą.
„O gal miesto valdžia dirba prekybos centrui „Babilonas“ ir jiems visiškai nerūpi smulkieji verslininkai, kurių įmonės yra miesto centre?“ – piktinosi jis ir tvirtino, kad surinks kolegų verslininkų parašus ir prašys, kad kelio ženklas būtų pašalintas.
R. Kielai nesuprantamas valdininkų sprendimas štai taip imti ir pakeisti eismo sąlygas.
„Dar vienas kelio ženklas, žymintis dviračių taką, yra pastatytas Klaipėdos gatvėje. To ženklo zonoje taip pat negalima statyti automobilių. Be to, Klaipėdos gatvėje yra dar vienas ženklas: jo reikšmė „Stovėti draudžiama“. Labai keistai atrodo ženklas „Dviračių takas“ žiemą, kai beveik nėra važinėjančiųjų dviračiais. Manau, kad šitą ženklą žiemą galima nuimti. Tuomet būtų galima statyti automobilius Klaipėdos gatvėje. Dabar gi, atsiradus papildomiems kelio ženklams, miesto centre sudėtinga atrasti vietą automobiliui pastatyti. Kita vertus, gal apskritai miesto centre reikia pristatyti kelio ženklų, kurie uždraustų į šitą miesto dalį įvažiuoti automobiliams“, – svarstė R. Kiela ir sakė girdėjęs, esą laikinas kelio ženklas pastatytas tik todėl, kad kelininkai galėtų valyti gatvę. Jo manymu, valyti gatves niekas netrukdo anksti rytą, kai Respublikos gatvėje nestovi nė vienas automobilis. Pasistengė dėl kelininkų Pasak miesto Savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto Rimo Valkavičiaus, kelio ženklas „Sustoti draudžiama“ pastatytas tik todėl, kad žiemos metu būtų patogu kelininkams valyti gatves. „Niekas neatstovauja jokiam „Babilonui“. Dirbu miesto Savivaldybėje, šitą ženklą nuspręsta pastatyti suderinus su policijos pareigūnais. Kitose miesto gatvėse laikinų kelio ženklų nėra pastatyta, nors norėjome juos statyti ir kitur. Žiema yra žiema – nieko nepadarysi. Šioje vietoje pastatyti laikiną ženklą buvo būtina: gatvė siaura, o kai privertė sniego, tai ji dar labiau susiaurėjo“, – aiškino R. Valkavičius. O išgirdęs teigimą, kad nors kelio ženklas ir pastatytas, tačiau automobilių savininkai vis tiek juos stato draudžiamojoje zonoje, atsakė, esą tokius pažeidėjus bausti turėtų policijos pareigūnai. Baudas skirti už ne vietoje pastatytus automobilius ne valdininkų problema. Policininkai pakluso valdininkams Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas „Panevėžio balsui“ patikino, kad pareigūnai iš tiesų nekalti dėl Respublikos gatvės pradžioje išdygusio kelio ženklo. „Savivaldybė įrodė, kad ten būtina pastatyti laikiną, draudžiantį sustoti automobiliams ženklą. Jie ir kitose vietose mieste norėjo pastatyti kelio ženklus „Sustoti draudžiama“ arba „Stovėti draudžiama“, bet mes tokiems norams nepritarėme.
Todėl tik Respublikos gatvės pradžioje sutikome leisti pastatyti laikiną kelio ženklą. Apskritai policijos pareigūnai yra prieš laikinų ženklų statymą. Nemanau, kad toks ženklas išspręs miesto valymo problemas“, – tvirtino V. Mačėnas. Pasakius, kad nors ir pastatytas ženklas „Sustoti draudžiama“, automobiliai vis tiek stovi, policijos pareigūnas paaiškino, kad tokiems pažeidėjams bus skirtos baudos.
„Visada atsiras vairuotojų, kuriems kelio ženklai negalioja. Blokuoti automobiliams ratų jau neturime teisės. Administracinių teisės pažeidimų kodekse padaryta pataisa, kuri draudžia blokuoti automobiliams ratus. Policijos patruliai fotografuoja pažeidėjų automobilius, surašomas protokolas, o savininkas gauna pranešimą susimokėti baudą. Taip bus pasielgta ir šituo atveju. Patruliai nuvažiuos į Respublikos gatvę, nufotografuos automobilius, stovinčius draudžiamojoje zonoje, ir jų savininkams bus išsiųsti pranešimai apie paskirtą baudą“, – išaiškino Kelių policijos biuro viršininkas V. Mačėnas, kaip bus baudžiami pažeidėjai.