• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statistikos departamentas praneša, kad 2009 m. gruodžio mėn. metinė infliacija (2009 m. gruodžio mėn., palyginti su 2008 m. gruodžio mėn.) sudarė 1,3 procento ir buvo 7,2 procentinio punkto mažesnė nei 2008 m. (2008 m. gruodžio mėn., palyginti su 2007 m. gruodžio mėn., infliacija sudarė 8,5 procento).

REKLAMA
REKLAMA

2009 m. sausio mėn. buvo užfiksuotas didžiausias – 2,7 procento – mėnesinis vartojimo prekių ir paslaugų kainų padidėjimas; balandžio, gegužės, birželio, liepos, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėn. kainos mažėjo.

REKLAMA

Metinės infliacijos lygį daugiausia lėmė per 2009 metus 21,7 procento pabrangę alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai, 10,5 procento – transporto grupės, 14,4 – sveikatos priežiūros grupės prekės ir paslaugos ir 4,4 procento atpigę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, 5,6 – būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, 8,3 procento – drabužiai ir avalynė.

Vartojimo prekės per metus pabrango 0,9, paslaugos – 2,4 procento.

REKLAMA
REKLAMA

2009 m. gruodžio mėn., palyginti su lapkričio mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,3 procento.

2009 m. gruodžio mėn., palyginti su lapkričio mėn., bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 2,3 procento atpigę drabužiai ir avalynė, 0,4 – maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, 0,7 – būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros grupės prekės ir paslaugos ir po 0,4 procento pabrangę alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai ir poilsio ir kultūros grupės prekės ir paslaugos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vartojimo prekių kainos per minėtąjį laikotarpį sumažėjo 0,5 procento, paslaugų – padidėjo 0,1 procento.

Drabužių ir avalynės mėnesiniam kainų pokyčiui įtaką darė dėl nuolaidų 2 procentais sumažėjusios drabužių ir 3,1 procento – avalynės kainos.

REKLAMA

Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainų pokyčiui turėjo po 1 procentą atpigusi mėsa ir jos produktai, duona ir grūdų produktai, 2,2 procento – kava, arbatžolės, kakava, 1,2 – žuvys ir jų produktai ir 0,8 procento pabrangęs pienas ir jo produktai, sūris, kiaušiniai, 2,1 – sviestas, aliejus ir riebalai. Šviežios daržovės pabrango 6 procentais, iš jų daugiausia – vaisinės daržovės (agurkai, pomidorai, saldžiosios paprikos) – 9,9 procento. Atpigo šakniavaisiai (morkos, burokėliai) – 6,7 procento.

REKLAMA

Būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį labiausiai paveikė po 1 procentą atpigę baldai ir būsto apstatymo reikmenys, namų ūkio valymo ir priežiūros priemonės, 0,6 procento – elektriniai ir neelektriniai pagrindiniai namų ūkio prietaisai.

Alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių kainų padidėjimą nulėmė 2,8 procento pabrangę tabako gaminiai. Spirituoti gėrimai atpigo 1,3, alus – 1,8, vynas ir vyno produkcija – 0,6 procento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Poilsio ir kultūros grupės prekių ir paslaugų kainų padidėjimą lėmė 2,8 procento pabrangusios atostogų išvykos, 4 procentais – gėlės. Duomenų apdorojimo įrenginiai atpigo 1,4 procento, vaizdo aparatūra – 2 procentais, žaislai – 1,7 procento.

Iš kitų prekių ir paslaugų, turėjusių didelės įtakos bendrajam vartotojų kainų pokyčiui, galima paminėti 1,3 procento atpigusį benziną, 1,2 – judriojo telefono ryšio paslaugas, 1,9 – būsto priežiūros ir remonto medžiagas, 2,7 – būsto nuomos paslaugas, 1,6 – kosmetikos priemones, 1,2 – dyzelinius degalus, 0,8 – suskystintas dujas maistui gaminti ir 1,7 procento pabrangusį karštą vandenį ir centralizuotai tiekiamą šilumą, 8,6 – keleivinio oro transporto paslaugas, 0,9 – suskystintas automobilines dujas, 1,4 –sanatorijų paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų