• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje besitęsiančios liūties vanduo jau ėmė skverbtis į žmonių namus, sugadino sienas, lubas, grindis. Gyventojai piktinasi daugiabučių administratorių darbu ir tikisi žalos atlyginimo. Tuo metu bendrovė „Mano būstas“ tikina, kad bando reaguoti į gyventojų skundus ir jiems padėti.

Lietuvoje besitęsiančios liūties vanduo jau ėmė skverbtis į žmonių namus, sugadino sienas, lubas, grindis. Gyventojai piktinasi daugiabučių administratorių darbu ir tikisi žalos atlyginimo. Tuo metu bendrovė „Mano būstas“ tikina, kad bando reaguoti į gyventojų skundus ir jiems padėti.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytojai dalijosi šlapių sienų nuotraukomis savo daugiabučiuose.

Vilnietė Emilija pasakojo, kad pro lango siūles į butą sunkiasi vanduo.

„Palei langą matosi šlapi ruožai, vanduo pasiekė jau ir grindis. Pridėjau rankšluosčių, bandžiau sausinti, tačiau nieko negaliu padaryti.

Laukiu kol baigsis lietus, tačiau pagal prognozę, ji nurims tik vakare. Taigi dabar lieka tik bandyti šluostyti sienas. Kas visai nepadeda“, – piktinosi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pasakojo, kad gyvena senos statybos, nerenovuotame bute.

„Gyventojai vis nesutinka renovuoti nenori papildomų išlaidų, tačiau dabar patyrė nuostolių gal susimąstys, kad renovacija yra reikalinga.

REKLAMA

O ir daugiabučio administratorius niekad nesirūpina lietaus nuotakais, stogu, kas dabar matau būtų reikalinga. Juk per storesnes sienas nesisunktų vanduo“, – kalbėjo ji.

Kita vilnietė Kristina pasakojo, kad vanduo sunkiasi balkone.

„Balkonas įstiklintas, bet vanduo kapsi per lubas, padėjome bliūdus, kad jis nesirinktų ant grindų“, – pasakojo moteris.

Ji tikisi, kad nuostolius atlygins draudimo bendrovė.

„Būtas apdraustas jau kreipėmės dėl žalos atlyginimo ir laukiam atsakymo“, – sakė Kristina.

REKLAMA
REKLAMA

Bando gyventojams padėti

Dėl smarkaus lietaus ir gūsingo vėjo daugiabučius prižiūrinti bendrovė „Mano BŪSTAS“ tikino, kad šią parą sulaukia gerokai daugiau iškvietimų.

Bendrovė tikino, kad ženkliai stiprina avarinės tarnybos pajėgumus.

„Su audros ir lietaus padarytais nuostoliais kovoja ne tik įmonės darbuotojai, bet ir pasitelkti išorės partneriai. Avarinės tarnybos ekipažai be poilsio dirba nuo sekmadienio vakaro, nes vieną iškvietimą keičia kitas“, – komentavo bendrovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už „Mano BŪSTO“ avarinės tarnybos veiklą sostinėje atsakinga Eglė Šlajūtė patvirtino, kad šią gyventojai pagalbos kreipėsi tris kartus daugiau kartų nei įprastai. 

„Suprasdami situacijos rimtumą pasitelkėme visus turimus nuosavus žmogiškuosius resursus, o taip pat – išorės rangovus. Į kiekvieną iškvietimą stengiamės atvykti kaip galime greičiau. Dėl avarijų gausos planuojame kiekvieną minutę, peržiūrime vykimo maršrutus, atitinkamai skirstome darbuotojų pajėgas.

REKLAMA

Dėl neeilinės situacijos atvykimas į dalį iškvietimų gali užtrukti ilgiau, nei įprastai, tačiau nė vieno kliento nepaliksime bėdoje. Tiesiog prašome gyventojų kantrybės, nes situacija išties neeilinė“, – sakė E.Šlajūtė. 

Gausūs krituliai ir smarkus vėjas labiausiai pakenkė daugiabučių namų konstrukcijoms bei inžinerinės sistemoms. Daugiausia iškvietimų sulaukta dėl pratekėjimų į butus bei bendrąsias patalpas, nuplėštas stogo konstrukcijų bei fasadų dalis, patvinusius lietaus bei buitinių nuotekų tinklus. 

REKLAMA

„Dalį dėl gamtos išdaigų atsiradusių gedimų likviduojame nedelsiant vietoje, tačiau dalį defektų pradėsime šalinti tik tada, kai tą padaryti leis oro sąlygos. Bet kuriuo atveju reaguojame operatyviai, padeda visiems, kad reikia mūsų pagalbos ir tikimės, kad avarinių iškvietimų skaičius dienos pabaigoje ims mažėti“, – teigė E. Šlajūtė.

Pastebėjus namo konstrukcijų pažeidimus specialistai prašo gyventojų nedelsti ir apie tai pranešti namo administratoriui. Taip pat – nebandyti audros ir lietaus sukeltos žalos padarinius bendrojo naudojimo patalpose šalinti patiems. Ypatingai, jei jie susiję su elektros instaliacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyventojai negavo įspėjimų

Sekmadienį ir pirmadienį visą Lietuvą talžo audra. Tačiau gyventojai apie stichijos pavojų nebuvo įspėti trumposiomis žinutėmis.

Aiškėja, kad įspėti gyventojus turėję pareigūnai apie stichiją sužinojo per vėlai. Dėl to gyventojų iki šiol ir neinformavo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informavo, kad pranešimai gyventojams neišsiųsti dėl to, kad audra užklupo netikėtai.

REKLAMA

Departamento Komunikacijos skyriaus vedėja Vida Šmigelskienė patvirtino, kad jos atstovaujamą tarnybai hidrometeorologai sekmadienį pateikė informaciją apie galimą lietų ir vėją.

„Tiek lietus, tiek vėjas stiprėjo palaipsniui. Stichinių, katastrofinių meteorologinių ir hidrologinių reiškinių rodikliai 2024 m. liepos 28 dienai ir 29 nakčiai nebuvo prognozuojami, todėl perspėjimo pranešimai nebuvo siunčiami“, – paaiškino V. Šmigelskienė.

Vis dėlto Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba dar sekmadienį po 14 val. išplatino pranešimą, kad orus lems stiprus ciklonas ir per dvi dienas gali iškristi viso mėnesio kritulių norma.

REKLAMA

Be to, visoje Lietuvoje žmonės nuo sekmadienio popietės pastebėjo, kad kyla didžiulis vėjas, ilgainiui dar labiau sustiprėjęs ir ėmęs versti medžius. Dabar jo gūsiai siekia iki 24 m/s.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) neigia neįspėjusi tarnybų apie stichinius orų reiškinius.

Pasak tarnybos pranešimo, pagal Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymą, gyventojų, valstybės, savivaldybių institucijų ir kitų įstaigų perspėjimą apie gresiančią situaciją organizuoja Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC), o vykdo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), išplatinantis informaciją, kuri leidžia imtis priemonių, siekiant išvengti galimos žalos arba ją sušvelninti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gavusios informaciją apie numatomą stichinį reiškinį iš LHMT, institucijos savarankiškai vertina situaciją, pasitikslina duomenis pagal regionus ir priima sprendimus dėl visuomenės informavimo.

Sekmadienį ryte LHMT esą išsiuntė perspėjimą apie stichinį reiškinį – labai smarkų lietų – ir pavojingą reiškinį – smarkų vėją – adresatų grupei, tarp kurių yra ir institucijos, atsakingos už ekstremaliųjų situacijų valdymą. Be to, LHMT organizavo vaizdo konferenciją artėjančioms sudėtingoms orų sąlygoms su šiomis institucijomis aptarti.

Renovuotuose ne ką geriau,vanduo susilaiko tarpe sluoksnių+ visur pelėsis.
viskas ten gerai, nuo karscio ir sausros viskas perdziuvo. Atsirado plysiai. Dabar viskas isbrinks ir vel bus gerai. Kantrybes.
Jau treti metai,kaip prasau mano bustas sutvarkyti sienu siules,jiokio atsako.Jiems turetu savivaldybė atimti licenzija,aptarnauti Vilniaus miestą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų