Dvi valstybinės įstaigos – Premjero kanceliarija ir viešųjų pirkimų tarnyba, įsivėlė į konfliktą dėl viešojo pirkimo sutarties su kelionių organizatoriumi.
Minėtoji tarnyba, balandį patikrinusi 2 mln. litų viešojo pirkimo sutartį su West Express bendrove, rado pažeidimų ir reikalauja šią sutartį nutraukti, tačiau Premjero kanceliarija to padaryti nesiruošia, netgi svarsto galimybę kreiptis į teismą. Taip pat reikalaujama parengti naują pirkimų metodiką.
Ministro Pirmininko kanclerio pavaduotojo Giedriaus Kazakevičiaus teigimu, nė vienas Premjero kanceliarijos veiksmas neribojo konkurencijos ir niekam neužkirto kelio dalyvauti konkurse, o jeigu abejotinų dalykų ir pasitaikė, šie vis vien jokios įtakos galutiniams konkurso rezultatams neturėjo.
Viešųjų pirkimų tarnyba tik šiandien gavo Vyriausybės argumentus, kodėl ši nenutraukia sutarties. Kanclerio pavaduotojas sako, kad viešieji pirkimai, o ypač kelionių organizatoriaus, yra didžiausias galvos skausmas ne tik pačiai Vyriausybei, bet ir kitoms organizacijoms.
Ministro Pirmininko kanceliarija prašo viešųjų pirkimų tarnybos parengti aiškius metodinius nurodymus, kaip turi būti atliekami viešieji pirkimai, susiję su kelionių organizavimu.
G. Kazakevičius tikina, kad šiuo metu yra svarstomi įvairūs variantai, kaip geriausiai ir skaidriausiai vykdyti kelionių organizatoriaus viešuosius pirkimus. Ministro pirmininko kanclerio pavaduotojo nuomone, didesnis vaidmuo turėtų būti skirtas pačiai viešųjų pirkimų tarnybai – tiek išaiškinant, o galbūt net parengiant tokių pirkimų konkurso sąlygas.
Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas sako, kad esą anksčiau jokių skundų dėl kelionių organizatoriaus parinkimo tarnyba nėra sulaukusi. Tačiau neprieštarauja ir tam, kad prieš kelerius metus patvirtintą metodiką peržiūrėti būtų galima, nors Premjero kanceliarijos norų pildyti ir neskuba.
Jo teigimu, tai yra procesas, reikalaujantis daug žmogiškų išteklių, pasiruošimo. Problemą jis sakosi išspręsiąs kartu su ūkio ministerija.