• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį pasaulinėje valiutų rinkoje vyko permaininga prekyba. Pirmoje dienos pusėje JAV doleris buvo linkęs stiprėti, tačiau vėliau susilpnėjo pagrindinių valiutų atžvilgiu. Makroekonominių rodiklių suvestinė nepasipildė jokiu nauju įrašu, tačiau naujienų buvo sulaukta. JAV patvirtintas naujas sveikatos apsaugos reformos įstatymas.

REKLAMA
REKLAMA

JAV Kongresas sekmadienį patvirtino istorinį sveikatos apsaugos reformos įstatymą. Atstovų Rūmuose, kuriuose demokratai turi daugumą, šiai reformai buvo pritarta 219 įstatymų leidėjų balsų prieš 212. Ši reforma bus didžiausias socialinės politikos pokytis Jungtinėse Valstijose per pastaruosius keturis dešimtmečius.

REKLAMA

Prezidentas Barackas Obama, kuris sveikatos apsaugos sistemos pertvarkymą laiko svarbiausiu savo vidaus politikos prioritetu, turėtų pasirašyti reformos įstatymą šią savaitę. Šis planas per ateinančius 10 metų JAV kainuos apie 940 mlrd. dolerių, tačiau psichologiškai rinkos dalyviai šios sumos yra nelinkę dalinti tokiam periodui, todėl JAV valiutą tai turėtų veikti negatyviai neilgą laiką. Be to, reforma bus realiai pradėta įgyvendinti apie 2014 m.

REKLAMA
REKLAMA

Doleriui įtakos turėjo ir žinios iš Kinijos. Liko mažiau nei mėnuo, kuomet JAV Iždo sekretoriatas pateiks pusmetinę ataskaitą apie valiutos valdymą. Ryšium su tuo, JAV ir toliau primena Kinijai apie jos pernelyg nuvertintą pinigą. Kongresas teigia, kad juanis prieš JAV dolerį nuvertintas apie 40 proc. Tačiau Kinija nerodo jokio pasiryžimo ir noro stiprinti juanį. Kinijos centrinio banko vadovas pareiškė, kad JAV atstovai „per daug triukšmauja“ ir jokio valiutų karo tarp Kinijos ir JAV tikrai nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas pirmadienį pasistiebė 0.20 proc. iki 1.3554 lygio. Prekybos metu euras buvo atpigęs iki 1.3469 JAV dolerio. Eurą ryte neigiamai veikė užuominos apie Graikijos galimybes palikti euro zoną. Teoriškai tai yra įmanoma, tačiau, kad taip įvyks  - labai maža tikimybė. Rinka toliau pilna spekuliacijų. Girdėti nuomonė, kad Graikijai iš vis nereikia finansinės pagalbos, tačiau tuomet kodėl visi ES ministrai taip intensyviai dirba ir diskutuoja šiuo klausimu. Bet koks priimtas nutarimas, būtų naudingas eurui, o tolimesnės dvejonės ir neapsisprendimas tik didina įtampą. Juk problemų gali turėti ne vien Graikija. Iš esmės finansinio gelbėjimo planas ir sistema būtų naudinga Sąjungai. Vakar ekonominių rodiklių iš JAV ir euro zonos nebuvo skelbta. Šiandien JAV skelbs namų pardavimus antrinėje rinkoje, būsto kainų ir Ričmondo pramonės gamybos indeksą.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas pakilo 0.60 proc. iki 1.5098 lygio. Svarą, kaip ir dalį kitų valiutų, teigiamai veikė kiek atgijusi paklausa rizikingesniems aktyvams. Nors Europos akcijų biržoje kainos smuktelėjo žemyn, tačiau JAV indeksai Dow Jones ir S&P 500 atitinkamai dieną baigė 0.41 proc. ir 0.51 proc. prieaugiais. Šiandien iš D.Britanijos bus sulauktas vartotojų kainų indeksas bei mažmeninių tinklų realizuotų pardavimų duomenys. Tai gali pakankamai stipriai įtakoti svaro kursą.

JAV dolerio ir Japonijos jenos valiutų poros kursas nusileido 0.38 proc. iki 90.10 lygio. Kaip matyti rinką veikė ne vien apetitas rizikai ir kylantys JAV akcijų biržos indeksai. Pažymėtina, kad jena stiprėjo prieš didesnę daugumą valiutų, išskyrus D.Britanijos svarą. Japonijos bankas toliau kalba apie finansinės pagalbos būtinybę, tačiau jeną teigiamai šiuo metu gali veikti pinigų bei kapitalo repatriacija. Kovo 31 d. baigiasi Japonijos finansiniai metai ir daugelis stambių kompanijų susigrąžina pelnus į šalį t.y. keičia užsienio valiutą į nacionalinę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų