Jis sako, kad Vyriausybės mokesčių pakete yra ir gerų pasiūlymų, tačiau planuojamas bankų solidarumo mokestis, papildomas dideles pajamas gaunančių žmonių apmokestinimas 5 ir 7 proc. tarifu bei didesnis individualios veiklos apmokestinimas pablogins investicinę aplinką.
„Nesutarėm dėl šitų trijų klausimų, dėl kitų klausimų ministrai ir kiti atstovai buvo geranoriški. Mūsų pozicija, kad kiekvienu arba visų iš jų įgyvendinimas padarytų žalos investicinei aplinkai, Lietuvos ekonomikos vystymui, nes pabloginus investicinę aplinką, yra galimybė, kad kažkas išeis iš Lietuvos arba neateis“, – žurnalistams po susitikimo su Vyriausybės nariais sakė R. Valiūnas.
„Mūsų paskaičiavimu, vienos investicijos neatėjimas į Lietuvą, Lietuvai vien per darbuotojų mokesčius kainuoja apie 30 mln. per metus. Ir ne šiais metais, o kiekvienais. Jei penkios investicijos neateina į Lietuvą, tai yra 150 mln. eurų“, – pridūrė jis.
R. Valiūnas taip pat teigė, kad Vyriausybės pakete yra gerų sprendimų, pavyzdžiui, siūlymas pratęsti įvairias pelno mokesčių lengvatas, įvesti investicinę sąskaitą.
„Tik čia turime nesutarimą, kurį galbūt pavyks išspręsti, nes yra apribojimas 10 tūkst. eurų tos sąskaitos, kai Latvijoje, Estijoje tokio apribojimo nėra. Tai 10 tūkst. eurų yra ta suma, kuria galbūt investuotų pensininkai, bet ne kiti žmonės, uždirbantys didesnes pinigų sumas“, – sakė R. Valiūnas.
„Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė teigė, kad Vyriausybei siūloma peržiūrėti neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) formulę, kad jis būtų taikomas ir jauniems specialistams.
„Mes tiesiog pagalvojome, kad pažiūrėkime, kiek metų šita formulė nebuvo keista, kai vidutinis atlyginimas Lietuvoje augo sparčiai per paskutinius metus. Manome, šita grupė asmenų, kurie daugiausiai yra kaip ir jauni specialistai, baigę mokslus, jie kaip ir nepaliesti. Manytume, kad laikas peržiūrėti formulę“, – sakė R. Skyrienė.
„Tai yra jaunieji talentai, kurie baigę tik ką mokslus ir paprastai atlyginimų rėžis ir yra šitiems žmonėms. Siekiant galų gale juos išlaikyti Lietuvoje, nes dėl geresnio atlyginimo kartais žmonės ir emigruoja. Manome, reikėtų atsižvelgti ir į juos“, – kalbėjo ji.
Pasak R. Skyrienės, Vyriausybei įteiktas pasiūlymų paketas, kuriame – ir siūlymas įkurti tvarumo agentūrą.
„Yra platus spektras, pramonės įvairios strategijos, kokios turėtų būti, darnaus vystymosi, žalumo skatinimas, netgi ir mokesčių sistemoje. Manome, kad galima būtų daugiau žaliojo kurso turėti“, – sakė R. Skyrienė.
„Ir dėl atsinaujinančios energetikos išsakėm, dėl tvarumo. Artėjančios didžiulės ataskaitos, verslas norėtų daugiau žinoti, turėti metodikų, kaip skaičiuojama viena ar kita CO2 ar kitos emisijos, kad būtų daugiau tai koordinuojama. Vienas iš mūsų pasiūlymų – įkurti tvarumo agentūrą, nes dabar šitie klausimai yra pabirę tarp ministerijų. Jaučiasi koordinavimo trūkumas“, – kalbėjo ji.