„Investuok Lietuvoje“ prognozuoja, kad vien pernai į Lietuvą atėję užsienio investuotojai 2016–2018 metais sukurs daugiau kaip 2,6 tūkst. naujų darbo vietų, daugiausiai paslaugų centruose ir gamyboje.
„Šalyje steigiami tarptautiniai technologijų, duomenų apdorojimo centrai tampa pagrindiniai sveikatos draudimo rinkos katalizatoriai, nes Vakarų šalyse šis draudimas yra įprastas ir plačiai taikomas instrumentas. Manome, kad vakarietiškos kultūros įtaka šalies darbo rinkai šiemet rekordiškai, apie 35 proc. augins ir sveikatos draudimo rinką“, - sakė BTA asmens draudimo produktų vadovas Ronaldas Grizickas.
Lietuvos sveikatos draudimo rinka 2013 metais augo 11 proc., 2014 metais – 15 proc., o pernai 25 proc. iki 17,635 mln. eurų įmokų.
Personalo specialistai pastebi, kad Lietuvoje jau praėjo etapas, kuomet trokštami darbuotojai buvo nusiperkami ar perperkami. Tam, kad pritrauktų reikalingus specialistus, darbdaviai siūlo modernias ergonomiškas darbo vietas, nemokamus vaisius, žaidimus pertraukų metu, sveikatos priežiūros paslaugas. Įmonės suinteresuotos darbuotojų komfortu bei darbingumu, nes tai gerina mikroklimatą, sumažina nedarbingumo dienų skaičių ir išlaiko didesnį našumą.
Personalo paieškos ir atrankos įmonių „CVO Recruitment“ bei „Simplika“ vadovė Valerija Buzėnienė sako, kad pernai vykdyta ieškančiųjų darbo apklausa atskleidė, jog sveikatos draudimas yra vienintelis finansinis produktas, patenkantis į labiausiai darbuotojų pageidaujamų motyvavimo priemonių penketuką.
Pasak jos, darbuotojus labiausiai motyvuoja darbo turinys ir perspektyvos, o kaip mažiausiai patrauklią skatinimo priemonę respondentai nurodė galimybę su nuolaidomis įsigyti darbdavio gaminamų prekių ar teikiamų paslaugų.
„Atmetus darbo įdomumo faktorių, svarbus yra atlygis ir aiškiai apibrėžti priedai, darbdavio investicijos į kvalifikaciją, pavyzdžiui, kursų, seminarų, studijų apmokėjimas, taip pat automobilio išlaidų padengimas bei sveikatos draudimas. Pastarasis turi nenuginčijamą naudą ir pačiam darbdaviui, nes tiesiogiai sumažina verslo riziką. Dėl sveikatos sutrikimų ar prastos savijautos krinta darbuotojų produktyvumas, jų nedarbingumo laikotarpis įtakoja ir bendrą komandos ar įmonės rezultatą“, - sako V. Buzėnienė.
Pasak jos, turėdamas galimybę rinktis darbuotojas greičiau pateks pas gydytoją, pradės gydymą ir pasveiks.
Draudimo bendrovės BTA duomenimis, draudikams dažniausiai tenka padengti gydymo išlaidas, medicinos konsultacijas ir tyrimus, antroje vietoje yra dantų gydymas, o trečioje – sveikatos stiprinimo procedūros.